Yeni Site Açanlar İçin Seo Tavsiyeleri

Merhaba Yeni bir site açacaksınız ve neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz ya da her okuduğunuz yerde başka şeyler yazıyorlar ve kafanız karmakarışık olduysa bu yazı tam size göre. kısa ve öz okuyun ve bana bir dua edin yeterli.

YAPILACAKLAR

 

  1. Kesinlikle wordpress blog açın.
  2. Sitemap Eklentisi Kurun
  3. All in Seo eklentilerini kurun.
  4. Permalink yani kalıcı bağlantı ayarlarını yazi.html şeklinde ayarlayın
  5. Günde 10 tane post girin ama arka arkaya olmasın (1 saat arayla yazın ya da zamanlayın)

 

YAPILMAYACAKLAR

Siteyi açar açmaz index alacak diye bir kural yok. işi doğal akışına bırakın. İlk Google örümceğinin yolu düşecek. Zaten sitemap eklentisi bu iş için yapılmış. Sizi dizene ekleyecek.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Burda hit almak için yapılacaklar ise şunlar:

  1. Başlıklarınız insanların o içeriği arayacağı şekilde yazılmalıdır. Yazıyı başka yerden alsanız bile başlığı ve ilk üç dört cümleyi değiştirirseniz bu sizin için yeterlidir.
  2. Hit getirecek şeyler aslında etiketler. her yazıya iki üç kelimeli başlık etiketler girin. Kısa ancak tanımlayıcı başlıklar kullanın. Tek kelimelik başlıklar genelde işe yaramaz.
Sitenize düzenli ve yukarda belirttiğim şekilde içerik girmeniz gerekmektedir. Zaten 7 günden sonra yazdığınız her yazı anında indexlenir hale gelecektir. Hızlı index alsın istiyorsanız okuyunuz. Hızlı index almakSitenize link almak ya da sitenizle ilgili tanıt
ım makelesi yayınlamak gereklidir ama bunu bir aydan sonra yapmak gerekmektedir. türkçe bir siteniz için yabancı sitelerden asla backlink almayın çeviriye düşersiniz. bunun yerine sitenizle aynı içerikli sitelerden eski usul footer (sayfa sonu) link almak çok daha faydalı olacaktır.

 

Bu yazıyı seo-sirlari.blogspot.com.tr adresinden alıntıdır.

“Yeni Site Açanlar İçin Seo Tavsiyeleri” üzerine 1 yorum

  1. Seo Uzmanı dedi ki:

    wordpress kurulması sanki şartmış gibi gösteriliyor ancak web tasarımdan anlayan birisi için özgün bir tasarım ve yazılım daha iyidir. Ancak yazılım ile zaman harcayamam ya da bilmek zorunda değilim denilirse bu durumda wordpress biçilmiş kaftan olur seo ya