Yapma Bunu ASUS!

Söz konusu olan teknoloji çağı olunca gaf yapmak çok daha kolay hale geliyor. Her ne kadar kitlenizi yakından tanıdığınızı düşünseni de bazen bazı paylaşımlar istediğiniz tepkiyi alamıyor ve konunun ucu çok farklı yerlere gidebiliyor. ASUS’un bugün sosyal medyada yaptığı gaflı paylaşım da bunun en büyük örneği…

ASUS bugün ardı ardına iki farklı sosyal medya paylaşımı yaptı. Birinci paylaşımda elinde kedi ve ZenBook olan iki farklı fotoğraftaki bu yakışlıklı elemanı görüyorsunuz. ASUS; “Siz olsanız hangisiyle çıkmayı istersiniz?” minvalinde bir çalışmayla aklınca sosyal medya kullanıcılarını eğlendirmek istedi.

İlk görsel aslında belki pek absürt durmuyor ancak aynı görselin ikincisini bir kadın fotoğrafıyla birlikte yaptıklarında da sosyal medyadan gelen tepkiler çığ gibi büyümüye başladı. Twitter’da bağlantının altına atılan yorumlar ise tam efsane olacak cinsten.

Bu tür paylaşımlar yüzünden ASUS’un günün

konusu olacağı ve dahası sosyal medya departmanında çalışan arkadaşların kendine yakın zamanda yeni bir iş aramaya başlayacağı kesin görünüyor.

Bizden de WM Aracı olarak tek bir tane ve kocaman bir soru; ASUS, Ne yaptı olm bu kediler size lan? 😀

 

kaynak https://wmaraci.com/blog/sosyal-medya-gafi-yapma-bunu-asus-401

“Yapma Bunu ASUS!” üzerine 4 yorum

 1. emrahavci dedi ki:

  asus reklama dayalı bir satış stratejisi sergiliyor kullanıcı deneyimini hiçe sayıyor

 2. Sedat dedi ki:

  Reklam sanatını en iyi kullanan firmalardan biri bence asus, hakkını veriyor..

 3. webmaster dedi ki:

  Yıllardır marka olarak acer kullanıyorum ama, arkadaşlarımın yarısı monster diğer yarısı asus markasını öneriyor sizler ne düşünüyorsunuz

 4. Cyberorg dedi ki:

  Asus’ un en başarılı ürünü ana kart bence ama Türkiye’ de yeterince reklam ve tanıtım yapılmadığını düşnüyorum.