Websitenizin İndexlenme Hızını Arttırın

Webmaster OmerFaruk 537

Websitenizin İndexlenme Hızını Arttırın!

Yazılarınızı Görünür Kılın

Bir yazı yazıp, web siteniz aracılığı ile paylaşımda bulunduğunuzda, geriye sadece okuyucuların gelip yazınızı okumasını beklemek kalır. Ziyaretçilerin sitenize gelebilmesi için ise yazdığınız yazının görünür olması gerekmektedir. Yazınızın görünür hale gelebilmesi için ise sadece beklemek yetmez, aksine uğraş vermeniz gerekir. Öncelikle yazınızı yazdığınızda oluşturduğunuz, yazı linki, anahtar kelime ve etiketlerinizin indexlenmesi için çaba sarf etmelisiniz. Ancak bu şekilde yazınızı ziyaretçiler fark edebilir ve okumak için sitenizi ziyaret eder. Bu da doğal olarak sitenizin trafiğini arttırarak arama motorlarındaki arama sonuçlarında daha üst sıralara doğru taşır.

İmleme ve Backlink Çalışması Yapın

Yazınızın indexlenmesi ile ilgili çalışmaya; başta twitter, facebook, delicious, pinterest vb. sosyal paylaşım siteleri ve kaliteli imleme sitelerinde link, anahtar kelime ve etiketlerinizi paylaşarak başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise, ana sayfanız yerine ilgili alt sayfanızın linkini eklemektir. Bu uygulamanız imleme konusunda maximum fayda almanızı sağlayacaktır. İmleme ve paylaşım sonrasında, yazınız paylaşım yaptığınız sitelerde okunmaya başlandığı gibi, sitenizi merak edenler linkinizi tıklayarak sitenizin ilgili sayfasına gelecek ve bu da site trafiğinizi arttıracaktır. Aynı zamanda sosyal ağlar ve imleme sitelerindeki paylaşımlarınız sayesinde bir süre sonra pagerank değerinizde de yükseliş olması muhtemeldir. Tüm bunları yaptıktan sonra bir anda aşırıya kaçmayacak şekilde backlink almanız yine web sitenizin indexlenmesi için faydalı olacaktır.
Backlink alırken en çok dikkat etmeniz gereken püf noktası ise, web sitenizin konusu ile alakalı sitelerden alacağınız backlinklerin faydasının daha fazla olacağıdır. Örnek bir blog siteniz var ise, size en faydalı olacak backlink, yine bir blog sitesinden alacağınız backlink olacaktır. Eğer wordpress kullanıcısı iseniz, ücretsiz backlink almak için kullanabileceğiniz, kullanışlı bir eklenti var, bu eklenti ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için WordPress Ücretsiz Backlink Eklentisi başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Backlink desteği ile anahtar kelimelerinizin aramalarda üst sıralara çıkması neticesinde de sitenizin hiti günden güne artacaktır. Anahtar kelimenizin kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek de yine çalışmalarınıza yön verecektir.

Hızlı İndex İçin Bir Diğer Öneri

Yazınızı tüm içeriği ile birlikte kaliteli imleme sitelerinde ve sosyal paylaşım ağlarında paylaştınız, backlink almak için çaba sarfettiniz ama hala indexlenme konusunda gecikmeler yaşanıyor ise size tavsiye edeceğim ücretsiz bir website uygulaması olacak. IMT Website Submitter. Peki bu sitede neler yapabilirsiniz? Şimdi bu konudan bahsedelim.

IMT Website Submitter Nedir?

IMT Website Submitter web site veya bloğunuzun 3000 e kadar farklı web sitesinden otomatik link alabilmesine imkan sağlar. Bu 3000+ website, daha çok “who is”, “about us”, “website statistic”, vb. gibi sitelerden oluşmaktadır.
Bu script, website veya blogunuz ile ile ilgili olarak tüm kayıtlı sitelerde bir sayfa oluşturur. Oluşturulan sayfalar aracılığı ile de 3000+ farklı web siteden, sitenize backlink sağlanmış olur. Her ne kadar bu 3000 sitenin bir kısmı “do-follow” iken bir kısmı “no-follow” olsa da hemen hepsi Googlebot başta olmak üzere diğer arama motorları tarafından sürekli ziyaret edilen kaliteli sitelerdir. Bu sayede, ilgili web siteler, arama motorlarının robotları tarafından her ziyaret edildiğinde, robotlar site

nize ait sayfaları da fark edeceğinden, sizin sitenize de yönlenecek ve böylelikle siteniz başta Googlebot olmak üzere tüm arama motorları tarafından daha sık ziyaret edilmeye başlayacak, sonuç olarak da sitenizin index hızı biraz daha artacaktır.

IMT Website Submitter Nasıl Kullanılır?

IMT Website Submitter scriptinin kullanımı çok basit. Yapmanız gereken tek şey IMT Website Submitter linkini tıklamak ve sizden istenen kısımları doldurmak. Sonrasında “Submit” kısmını tıklıyorsunuz ve linkiniz hem sayfa olarak ilgili sitelere kaydediliyor hem de pingleniyor. Kullanımla ilgili özellikle söylemem gereken ilk şey, öncelikle Kayıt ol linkini tıklayarak siteye üye olmanız. Üye olmayanlar konuları sadece bir kaç kez görüntüleyebiliyorlar. Daha sonra kayıt olmanız için ekrana uyarı mesajı geliyor. İkinci söylemem gereken şey ise tavsiye niteliğinde. Bir anda aşırı backlink kasmanız faydadan çok zarar getirebileceği için, benim tavsiyem en fazla 250 site seçeneğini seçmeniz. Submit dedikten sonra hangi sitelere pingleme yapıldığı ve sayfalar liste olarak görünüyor. Yazının hemen altına kullanımla ilgili bir resim ekledim, resimden de faydalanabilirsiniz.