Web Sitesini Üst Sıralara Çıkarma Yöntemleri

    Merhaba arkadaşlar çok kapsamlı ve çok önemli seo ayarları ile sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz.Sahsen maxteknoloji.com sitem çok yavaş ve ziyaretçi trafiği çok aşağılardaydı.Sitemde paylaştığım tekniklerle günden güne sıralamam ve hit sayım yükseliyor.Sayfamızı takip edip önerilere kulak asarsanız sizinde siteleriniz çok verimli güzel bir konuma gelebilir.
    Bugünkü konumuz olan Web Sitesini Üst Sıralara Çıkarma Yöntemleri olan birçok tekniği yazımızda bulabilirsiniz.Başarılar dileriz.
    Arama motorlarının sizin site haritanızı hemen kayıt altına almalarının birçok yöntemi var.Site haritaları, sitenizde yer alan tüm sayfaların listelendiği XML formatında bir listedir. Site haritası oluşturmak, tüm sayfalarınızın adreslerini ve sizin için olan değerlerini Google’a bildirmeniz demektir. Öncelikle sayfanız yeni doğmuş bir bebek gibi ise önce kayıt olup, google nufus cüzdanı almak için

şu adrese uğrayıp sitenizi google’a haber verin.

    Ayrıca web sitesini google da öne çıkarmak için bir kaç ipucu vereceğim.Aşağıda bir çok ipuçları var fakat bunların sıralaması önemine göre değildir.
  • 1-Arama Motorlarına Ping Çekmek

Eğer site haritanız yoksa şu adresten site haritanız ile ilgili dosyalar oluşturun ve sitemap.xml,sitemap.html,ror.xml,sitemap.xml.gz,urllist.txt uzantılı bu dosyaları sitenizin root kısmına yükleyin. Eğer sitenizin haritası varsa uzantıyı şöyle yapınız.Örneğinhttp://www.maxteknoloji.com/sitemap.xml böyle yaptıktan sonra, Google botlarına ping çekmek için: http://www.google.com/webmasters/sitemaps/ping?sitemap=http://www.maxteknoloji.com/sitemap.xml Bing.Com botlarına ping çekmek için http://www.bing.com/webmaster/ping.aspx siteMap=http://www.maxteknoloji.com/sitemap.xml Ask.Com Arama motoru botlarına ping çekmek için http://submissions.ask.com/ping?sitemap=http://www.maxteknoloji.com/sitemap.xml Yukarıdaki adresleri kopyalarken yalnız ‘maxteknoloji.com‘ yazan yere kendi site adresinizi yazın eğer siteniz yeni

ise sondaki ‘/sitemap.xml‘ yerini silin ve yollayın, önünüze zaten bilgilendirme ekranı gelecektir. Google tarafından kopya içerik olmaması için ufak çaplı cümlelerde değişiklik yağpılmıstır.

Orjinal sayfa için resme tıklayınız. Aydınmahmut.com sitesine Teşekkür ederiz.