Tartışmada Son Perde: Twitter’da 140 Karakter Sınırı Artırabilir

ASP Scriptler @dmin 477

Twitter’ın 140 karakter sınırlaması uzunca yıllardır tartışılıyor. Kimileri bu sınırlamanın kullanıcıların yaratıcılığını artırdığını korurken, kimileri de anlam edilmek istenenlerin tam anlamıyla aktarılamamasına sebep olduğu düşüncesinde. Konu konusunda çeşitli görüşler olsa da, Twitter aracılığıyla bugüne civarı karakter sayısının artırılmasına yönelik rastgele bir teşebbüs olmadı. Doğruca Mesajar amaçlı Karakter Sınırı Artmıştı Geçen sene, doğruca mesajlardaki 140 karakter hududunu 10 bine yükselten şirket, karşılıklıylatişimin ek olarak sıhhatli kurulabilmesini sağlamıştı. Bunula beraber, Tweet gönderiminde amaçlı olabilitesi yüksek 140 karakter sınırlaması benzer kalmıştı. Twitter’ın doğruca iletiler amaçlı gerçekleştirdiği bu aranjman, firmanın Tweet’ler amaçlı de benzer bir hazırlık içerisinde olduğu dedikodularına sokak açmıştı.

Nihai Izah En Görevli Kişiden Geldi Konu konusunda bugüne kadarki en tam olarak izah ise şirket CEO’su Jack Dorsey’den geldi. NBC televizyonunun Today isimli programına konuşan Dorsey, 140 karakter hududunu aynen kalacağını anlam etti. Bu bizim amaçlı güzel bir sınırlama halinde konuşan CEO, bu

sınırın ani olarak aktarılabilecek her şeye müsaade verdiğini bildiriyor. Esasında Dorsey haksız sayılmaz. Bu hudut yardımıyla Twitter’da lüzumsuz detaylardan sıyrılmış direk söylenmek istenilen içerikler paylaşılıyor. Ek Olarak pek detay amaçlı öbür alternatifler esasen mevcut.