SU SIZINTILARINDA TEKNOLOJİK YÖNTEMLER

Su sızıntılarında teknolojik yöntemler uygulayan firma Çözüm Merkezi elektronik cihazlarla yer tespiti yapmaktadır. İstanbul geneli servis hizmeti veren firmada 3 adet servis aracı bulunmaktadır. Sizinde bir alt daireye su sızıntısı probleminiz varsa mutlaka iletişime geçmeniz gerekmektedir.


İstanbul su kaçağı tespiti , son derece teknik bir konu olup, teknolojik imkanlarla donatılmış uzman bir firma tarafından ve bünyesinde çalıştırdığı profesyonel çalışanlarla yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü eski yöntemlerde uygulandığı gibi, fayansların tamamının kırılması ya da duvarların kırılması zamansal yönden pek faydalı olmadığı gibi mali açıdan da mali yükü arttırıcı nitelikte yöntemlerdi. Son dönemde gelişen teknoloji ile bu tarz klasik yöntemler terk edilerek, daha çok teknolojiyi ön plana çıkaran yöntemler ve makineler kullanılmaya başlanmıştır. Böylelikle artık notasal tespitler yapılabilmekte ve bölgesel kırmalar yapılarak kaçağın hangi bölgede olduğu tespit edilmeye çalışılmaktadır. Yeni yöntemler sayesinde müşteriler bakımından hem zamansal hem de mali kazanç sağlanmaktadır. Su kaçağı tespiti ve onarımı , günlük hayatta herkesin karşılaşabileceği bir problemdir. Bu problemin hangi nedenlerden dolayı kaynaklandığına baktığımız zaman, genel olarak tesisat döşeme aşamasında kalitesiz ürünler kullanılması, özellikle de demir boruların kullanılması ve bunların zamanla paslanarak su kaçırması, boruların uzun yıllar kullanmaktan kaynaklanan yıpranmalara maruz kalması gibi nedenler karşımıza çıkmaktadır.


Su kaçağı tespiti konusunda piyasada söz sahibi olan ve gerçekten de kaliteli hizmet sunup müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaya çalışan firmalardan yardım talebinde bulunmak gerekir. Böyle firmalar, teknik donanıma sahip oldukları için bu tarz su kaçaklarını çok pratik bir şekilde tespit edip gidermektedirler. Özellikle son dönemde piyasaya sürülen Robot adında makine incelendiğinde, gerçekten desu kaçağı ya da sızıntısının tespit edilmesi konularında çok kullanışlı ve zamansal açıdan çok pratik olduğu görülmektedir. Bu makine her şeyden önce bilgisayar sistemli çalışmaktadır ve görüntüleme özelliğine sahip olduğu için, tıkanıklık ya da kaçak tespiti konusunda hata payı neredeyse sıfıra yakındır. Bu makineye bağlı bir detektör sızıntının ya da kaçağın olduğu bölgede gezdirilerek problemli bölgenin neresi olduğu tespit edilir. Bilgisayar sistemli olan bu makine sayesinde noktasal tespit yapıldığı için, klasik yöntemlerden farklı olarak fayanslar tamamen kırılmamaktadır. Tespit yapılan bölgede bölgesel bir kırma işlemi yapılır ve problem giderildikten sonra açılan bölge kapatılarak problem bertaraf edilir. Ayrıntılı bilgi için http://www.istanbulsukacagitespiti.net/ firma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Su sızıntılarında teknolojik yöntemler ile kafanız rahat olsun.