Stanbox’tan nasıl çıkılır ?

Googlenin bu cezası ile siteniz hiç arama kelimelerinde siteniz çıkmaz. Gerçekten çok ağır bir cezadır ve kolay kolay çıkmak mümkün değildir. Önce bir site neden filtreye girer bunları inceliyelim. Aşırı backlink almak , sitedeki anahtar kelime sayısını abartmak, sürekli kopya içerik girmek , düzensiz link almak gibi bir çok neden var. Bunların en tehlikelisi aşırı backlinktir. Çünkü siteyi filtreden çıkarmak için backlink verilen sitelere ulaşıp linklerinizi kaldırmanız gerekebilir. Buda çok zordur çünkü düşünmeden 1k 5k blog veya profil backlikler aldıysanız vay halinize 🙂 .

Bunu anlamak aslında basittir. Sitenizin kendi kelimesinde veya diğer anahtar kelimelerinizde googlede arattığınızda hiç bir şekilde kendi sitenize ulaşamıyorsanız filtredesiniz demektir. Ayrıca sitenizin urlsini arama motorunda arattığınızda 1. sırada çıkmıyorsanız buda filtrenin göstergesidir.

Filtreden nasıl çıkılır?

Konu başlığında denenmiştir yazmıştım biraz bundan bahsetmek istiyorum. Sağlam keyword bir film izleme domainim vardı. Ücretli bir script ile 5 ay önce yayın hayatına başlamıştım. Scriptin kendi botları vardı. Siteyi ilk kurduğumda her hangi bir film izleme sitesine girip titleleri keywordları bu siteye göre düzenlemiştim. Kategorileride başka bir siteden almıştım. Yani özgünden uzak bir site kurulumu yapmıştım. Daha sonra scriptteki bota yüklendim. Filmleri çekiyorum hiç bir düzenleme yapmadan yayınlıyorum. Al sana 1. sınıf kopya içerik. Daha sonra bir baktım hitim 100 den yukarı çıkmıyor. 100 hitin 80 tanesi direk takipciydi kalanıda yahoodan filan giriyordu. Bir siteye yapılabilecek her türlü kötülüğü yapmıştım ve artık sitem tamamen filtredeydi.

Değişiklikler

Öncelikle siteyi tamamen uçurdum ve aynı scripti tekrar kurdum. Title ve tüm anahtar kelimeleri tekrar özgün bir şekilde düzenledim. Konuları özgün giriyordum ve güncel tutmaya calısıyordum. Yaklaşık 1 ay boyunca bu şekilde devam ettim ama hiç bir şey değişmemişti. En sonunda siteyi tekrardan uçurdum ve domaini sedoya yönlendirdim. Bir hafta sonunda sitemi 19. sayfada görünce çok sevinmiştim 🙂 . 2 gün sonra 5. sayfadaydım ve şuan 1. sayfadayım. Filtredeyken çıktıktan bir iki gün sonra hitim 1000 lere ulaştı.

Filtredeki site için sırasıyla yapılması gerekenler

Site title ve keywordları gözden geçirin.
Sitedeki tüm kopya içerikleri silin
Aşırı backlik yapıldıysa linkinizin eklendiği sitelere ulaşıp linkinizi kaldırmasını rica edin ( bu zor iş )
Hostunuzu değiştirin ip değişikliği iyi gelebilir.
Yukarıdaki tüm maddeleri yaptınız birşey değişmediyse siteyi tamamen uçurun ve domaini sedoya parkedin. Bir kaç hafta veya 1 ay bu şekilde yatsın domain. Sonra tekrar tüm maddeleri uygularayak yeni sitenizi oluşturun.
Bu iş gerçekten sabır işi. Sabırlı olursanız güzel günler sizi bekliyor demektir. 🙂

 

Saygılarımla

 

ALINTIDIR.