Spa ve Terapi Masajı ile Haftalık Stresinizi Atın

Günlük hayatın stresinden ve fiziksel rahatsızlıklarınızdan kurtulmak için en iyi çözümlerden biri Bursa masaj salonundaki alanında uzman kişilere masaj yaptırmak olacaktır. Her gecen gün doktorlar yaptıkları araştırmalar sonucunda birçok hastalığın ana sebebinin stres olduğu bilgisini paylaşıyorlar. Gerek iş hayatının yoğunluğunun ve üzerimizde oluşturduğu baskı, gerek ailevi sorumluluklarımız stres yüklenmemizi ve sonrasında çeşit çeşit hastalıklarla uğraşmamıza yol açıyor.

Spa Masajı Nedir?

Bursa masaj salonları uyguladıkları çeşitli masaj türleri ile pek çok rahatsızlığa başlangıç aşamasında engel olmak için çaba sarf eden bir ekibe sahip, salonda uygulanan Spa masajı da bunlardan biridir. İsmini Latinceden alan Spa ‘’ su ile gelen sağlık’’ anlamına geliyor. Tarihi geçmişi incelendiğinde Romalılara kadar uzanan bir geçmişi olan Spa masajı, genel olarak su ile yapılan terapi ve bakımları kapsar. Masaj esnasında doğal şifalı taşlar, su ile birlikte uygulanarak profesyonel masaj teknikleri ile kişiler üzerinde rahatlama ve gevşemeye sebep olur. Spa selülit tedavisinden, cilt bakımına ve stres atıcı masajlara kadar çeşitli türleri vardır.

İsveç Masajı

Spa Masajı Esnasında Ne Giyilir?

Masaj esnasında amaç kişilerin rahatlaması ve gevşemesi olduğu için kan dolaşımını engelleyecek lastikli malzemelerin giyilmemesi, havlu ya da peştamal kullanılması tavsiye edilir. Masaj öncesinde vücudunuzda sorunlu olan bölge hakkında mutlaka masaj yapacak kişiye bilgi verin ki masaj gerçek amacına ulaşabilsin.

THAİ MASAJI

Terapi masajı Nedir?

Bursa masaj salonu müşterilerine sunduğu masaj terapisi ile, vücutta bulunan yumuşak dokuların normalleşmesi amacı ile bu dokuların bilimsel bir biçimde manipüle edilebilmesi için alanında uzman kadrosu ile hizmet sunmaya devam ediyor. Masaj terapisi, sabit ya da hareketli basınç uygulaması, vücudun hareketi ya da vücuda doğru yapılan hareketleri içeren manuel tekniklerden meydana gelir. Masaj esnasında öncelikle eller eğer uygunsa ön kolar ve dirsekler de kullanılır. Bu şekilde vücuttaki iskelet, kas, lenf, dolaşım, sinir ve diğer vücut sistemleri harekete geçirilir. Masaj terapisinde temel felsefe vücudun kendisini yenilemesi ve iyileştirmesi kabiliyetini desteklemek amacı güder.

Bu yazı; Bursamasajsalonu.net sitesinde yer alan makalelerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.

“Spa ve Terapi Masajı ile Haftalık Stresinizi Atın” üzerine 3 yorum

  1. Hilmi dedi ki:

    Hiç yaptırmadım fırsatım olmadı fakat bu yazıdan sonra ilk işim spa merkezine gitmek olacak sanırım 🙂 Gerçekten çok güzel yazmışsınız , insanın gidesi geliyor.

  2. Erhan dedi ki:

    Bende yaptırmadım bana çok garip geliyor bu masaj işi, ama bi yandan da canım çekio hani:D

  3. eymen dedi ki:

    profosyonel anlamda bu işi yapanlar gerçekten rahatlatıyor ve bu işlemi herkese ayda 1 tavsiye ederim