Sitenizin Mobil Sürümünü Ücretsiz Deneyin

Arkadaşlar merhaba web sitelerinin mobil versiyonlarla uyumlu olmasının ne kadar önemli olduğunu herhalde bilmeyen yoktur. Bu yzımızda sizlere Google sayesinde her türlü sitenin,forumun veya blogun mobil cihazlara ve cep telefonlara uyumlu halini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hem ücretsiz hem de zahmetsiz olarak. Bu işi gerçekleştirmek için Google’ın mobil cihazlarda kullanılmak üzere yaptığı küçük bir aracı kullanıyoruz.

Google’ın mobil cihazlarda sitelerin uyum sorununu çözmek için geliştirdiği mobil görüntüleme aracı sitemizi, forumu veya blogumuzu cep telefonlarına uyumlu bir hale getirmek için birebir araçtır.

Yapmamız gereken önce buradan
adrese gidip, URL’nizi girin kısmına mobil ve cep araçlarına uyumlu hale getirmek istediğimiz sitenizin adresini yazmaktır. Sonrasında ise, eğer mobil sayfada resim görünmesini istemiyorsanız Görselleri Gizle seçeneğini işaretleyerek Git düğmesine basmamız gerekiyor.
En sonunda ise Google bize oldukça uzun ve karmaşık görünebilecek bir adreste siteminizin mobil görünümünü sunar.

Eğer bu uzun ve çirkin adresi düzeltmek istiyorsanız da, ister http://goo.gl URL kısaltma servisini kullanabilir isterseniz de bu uzun adrese kendi siteniz üzerinden

http://mobil.siteniz.com

ya da

http://siteniz.com/mobil

şeklinde bir yönlendirme de yapabilirsiniz.

 

http://forum.opencart-tr.com/thread-7281.html den alıntıdır teşekkür ederiz.