Sitenizdeki resimleri otomatik optimize edin

Merhaba değerli okurlar.Wordpress Sitenizdeki resimler büyük ve çok yer kaplıyorsa otomatik sıkıştırma eklentisi ile bu sorunu çözebilirsiniz.

 

WP Smush It!; Yahoo’nun çevrimiçi resim optimizasyon sitesidir. Bu hizmeti bu eklenti wordpress siteniz için kolayca kullanılır hale getirmektedir. Resimleriniz kalitesini bozmadan optimize eden bu eklenti sayesinde sayfalarınızın boyutları küçülmüş olacaktır. Buda daha hızlı yüklenen sayfalar anlamına gelmektedir.

Sitenize eklentiyi kurmadan önce sitenizi analiz ediniz .Google site analizi tıklayınız

İlk olarak http://wordpress.org/extend/plugins/wp-smushit/ adresinden eklentiyi indirip kurun. Veya eklentiyi admin panelizden yeni eklenti ekle kısmındanda yapabilirsiniz.

Eklentiyi yüklemeden önce mevcut olan resimlerinizi de bu eklenti ile optimize edebilirsiniz.

bulk-smush-it

resim optimize eklentisi

Bunun için eklentiyi etkinleştirdiğinizde Admin panelde yazılar sekmesinin atında Ortam^kütüphane^Yeni ekle^Bulk Smush.it menüsüne eklenecek olan Bulk Smush.it menü öğresine tıkladığınızda karşınıza gelecek ekrandaki Run all my images trough WP Smush.it now tuşuna tıklayın.Ve otomatik olarak resimleriniz optimize edilecektir.Sayfa ikonu dönmesi bitince resimleriniz optimize olmuş demektir. Faydası için googe page speed adresinden sitenizi inceleyebilirsiniz.

 

bulk-wp-smush-it

Sitenizdeki resimlerin sayısı nispetinde birkaç dakika içerisinde resimleriniz optimize edilecek ve her bir resim ayrı ayrı raporlanacaktır.

“Sitenizdeki resimleri otomatik optimize edin” üzerine 3 yorum

  1. celal dedi ki:

    teşekkürler, çok işime yarayacak.

  2. Max Teknoloji dedi ki:

    Rica ederiz iyi çalışmalar.

  3. eşya depolama dedi ki:

    benim için faydalı oldu hocam teşekkür ederim