Site İçi Seo Uygulamaları Alt Sayfa Bağlantı Linki Verme

Site içi link bağlantısı yapmak site içi seo uygulamalarındandır.

Bilgisayar almayı planlıyor , ünlü ve çok güvenilir bir alışveriş sitesine giriyorsunuz.
Aradığınız özelliklere sahip makinanın özelliklerini belirliyor ve ara butonuna tıklıyorsunuz.
Size uygun arama sonuçları karşınızda;
Bir süre inceledikten sonra , o ünlü alışveriş sitesinin hemen alt kısımda şöyle bir ibare ile size uyarı ve bilgilendirme yaptığını gördünüz.

“”En çok incelenen ve en çok satın alınan bilgisayar çeşitleri””

İşte tam da burası; size yapacağınız alışverişte bir çıkış yolu sunmakta, en çok tercih edilen ve en çok satın alınan makinalar ile ilgili bağlantı linki ne tıkladığınızda , o bağlantı linki sizi farklı bir ürün sayfasına götürüyor ve aradığınız bilgisayar da işte tam bu !!!

Aynen örnekte olduğu gibi , içerikleriniz için verdiğiniz ilgili alt bağlantı sayfa linkleri, hem ,ziyaretcinin sitenizde daha fazla kalmasına vesile olmakta ,hemde site içinde gezinmesine olanak sağlamakta.

alt-sayfa-bağlantı-linki-vermek

 

 

Peki bunun size ne yararı var;

Şöyle ki;

1–Reklam geliri hedefliyor iseniz ; Site içinde sayfa , sayfa gezinen ziyaretcinin reklamlara tıklama olasılığı fazlasıyla artmakta.

2-Ürün pazarlıyor veya tanıtım yapıyorsanız , ürünü satma olasılığınız artmakta ,çünkü o ürünle alakalı akılda kalan soru işaretlerini farklı içerikler ve tanıtımlar sayesinde ortadan kaldırdınız

3–Ziyaretcinin sitenizde kalma süresinin artması ,Google’nin size verdiği değerinde artmasına doğrudan etki etmekte.

4–Sitenizden memnun olan ve aradığını bulan ziyaretcinin,sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmesi muhtemeldir. Yani potansiyel ziyaretci kitlesine sahip oldunuz.

5–En önemli site içi seo uygulamalarından olan alt bağlantı linkleri sayesinde hedef anahtar kelimede yükselir ve aramalarda üst sıralara çıkarsınız.

6–Hedef kelimelerde üst sıralarda çıkmak ve çok ziyaret edilen bir site olmak ,Site Pagerank ve Trustrankınızı olumlu etkiler.

Alıntıdır. weblozi..com