SEO’ya Uygun Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazıları bir siteyi başka sitelerde tanıtmak için oluşturulmuş yazılardır.Seo uyumlu olmaları sitenize ek bir değer katar. SEO uyumlu olan bir tanıtım yazısından daha fazla yararlanırsınız.Seo uyumlu Tanıtım yazısı artıları Hedef kelimenizde yükseliş sağlar, sitenizi daha etkili tanıtırsınız.Hem google’ın hemde ziyaretçilerin gözünde iyi bir site olarak tanınmanızı sağlar.Bu nedenle bu makalemizi dikkatle okuyunuz.

 

Seo Uyumu Nedir ?
Bir makalenin veya yazının seo kurallarına uygun şekilde yazılmasıdır.Html taglarının, linklerin, resimlerin uygun şekilde yazılmasıdır.Google seo uyumlu makalelere önem vermektedir.

Tanıtım Yazısını Nasıl SEO Uyumlu Hale Getiririz ?
Sitenizi tanıtan bir makale yazın.Yaklaşık olarak 100-150 kelime civarında olmasına önem verin.Sitenizle ilgili tüm bilgileri ve anahtar kelimenizi sıkca geçirmeyi unutmayın.Tabii sıkça dediysek abartmanin lüzumu yok.Şimdi seo uyumlu hale getirelim.

1) Hedef kelimenizi strong koduyla belirgin hale getirin.
Strong kodu son güncellemeyle birlikte önem kazanmıştır.Bilinen B kodunun artık önemi kalmamıştır.Bu nedenle hem makalelerinizde hemde tanıtım yazılarınızda strong kodunu kullanmaya çalışın.

2) Bu kelimeye 1-2 adet link verin.
Mesela 200 kelime yazdıysanız 3 link de verebilirsiniz.Ancak 3-4 linkten fazlası zararlıdır unutmayın. Çok fazal link veren siteler direkt olarak spam sayılırlar. Hem verdiğiniz zamana hemde emeğe yazık etmiş olursunuz. Tanıtım yazılarınızı paravan bloglardan da alabilirsiniz.

3) Yazınıza 1 adet resim ekleyin.
Görseller yazıyı zenginleştirir ve ziyaretçiye hitap ederler.Bu nedenle 1 adet sitenizle ilgili görseli yazınıza ekleyin. Resiminize alt kodunu eklemeyi unutmayın. Bu şekilde görsel aramalarda çıkarsınız.
4) Hedef kelimenizi %5 oranında tutun.
Keyword density seo oranını koruyun.Bir yazıdaki hedef kelimenizin oranı %4-%5 arasında olmalıdır.Bu değer idealdir.Daha fazlası spam olabilir.

5) Mümkün olduğunca tanıtım yazılarınızı çeşitlendirin.
Örnek olarak 10 adet (aynı siteye) tanıtım yazısı yazın. Buraya dikkat çok önemli kısım. Farklı sitelere farklı tanıtım yazısı yerleştirin. Penguen güncellemesinden sonra bunun önemi arttı.1 yazıyı 100 siteye yazmak ile, 10 yazıyı 10 farklı siteye yazmak arasında çok fark var. Aynı yazıyı onlarca siteye yazmak size fayda sağlamaz duruma geldi. Bu nedenle olabildiğince çok tanıtım yazısı hazırlayın.

6) Başlığınızda hedef kelimenizi geçirin.
Başlıklar genellikle h1 veya h2 taglarında oluşturulur. Hedef kelimenizi bu taglar arasında geçirmek onu google’a belirtir.Bu nedenle başlıkta 1 kez geçirmeye çalışın.
Örnek başlık ; Güncel ve Etkili SEO Teknikleri
Bu başlıkta anahtar kelimemizi geçirdik ve site adımızı da yerleştirdik. En ideal şekli budur.

 

seo-sirlari.blogspot.com dan alıntıdır .Başarılar.