Seo’nun Önemi

Seo’nun Önemi

Arama motorlarında yükselmek için bir caba ve emek gerekir. Kimse emeksiz veya durup dururken arama motorlarında özellikle Google‘da üst sayfalara erişemezler. Bilinçli şekilde yapılan seo çalışmaları her zaman webmaster’lar için iyi sonuçlar elde etmeye yaramamıştır.


Bu konumuzda kısaca tanıtım yazısının öneminden bahsedeceğiz:

Tanıtım yazısı, kendinize ait bir sitenin başka bir sitede makale içinde anahtar kelimelere link verilerek tanıtımın yapılması ve backlink elde ederek sıralamda iyi yere gelmek için yapılan seo çalışmasıdır. Ve şuan en önemli etkenlerden biridir. Bunun nedeni ise google her zaman dopallığı sevdiğinden tanıtım içerikli backlink alındığında bunu arama motorları doğal bir backlink olarak kabul ettiğinden sitenizde iyi gelişme söz konusu olur.

Ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan bir kaç tanesi:

* her gün onlarca yazı almak yerine gün aşırı almak daha faydalı olamkta
* Max 3 link çıkışı olacak şekilde ama yazılarda tek link çıkış olması daha faydalıdır.
* Tanıtım yazarken direk olarak sitenizi tanıtır gibi değil de herhangi bir konu hakkında makale yazarak ( salık, webmaster, teknoloji ) anahtar kelimenize link vermeniz sizin için faydalı olacaktır. Google bunu % 80’e yakın olarak doğal olarak algılayacaktır.

Websitelerinize dış bağlantı ağı kurmadan ve emek vermeden kaliteli ve google gözünde iyi bir yere sahip olmanız oldukça zordur.

İyi bir konuma sahip olan tüm sitelerin çoğu düzenli olarak seo çalışmalarına önem verirler. Tabi bunun yanı sıra faydalı ve özgün içerik olmazsa olmazlardandır. Bir çok etken bir arada olması gerekir.