SEO ile ilgili yeni yöntemlere açık olun

Merhaba sizlere seo konusunda detaylıca bilgi verecegiz yazılarımızı takip ediniz.

Eskiden white hat olarak bilinen bazı yöntemler bile boyut değiştirmişken ya siz bu güncellemelerle birlikte kendinizi güncellersiniz ya da her 2-3 ayda bir emeklerim neden boşa gitti diye oturup düşünürsünüz.

Tecrübelerime dayanarak bir konuyu çok rahatlıkla söyleyebilirim: “SEO bazen her şey bazen hiçbir şeydir.

Birinci kural: Birkaç adım sonrasını tahmin edin – Algoritmada hala çok sayıda açık vardır. Bunları görüp, bulup uyguluyor olabilirsiniz. Ama unutmayın, sizin bulduğunuz açıkları bulmak için uğraşan ve sürekli geliştirmeler, güncellemeler yapan kalabalık bir ekip var karşınızda. Bu nedenle hileli hurdalı keşiflerinize fazla güvenmeyin. Yapın istiyorsanız, ama o sitelerinizin uzun dönemli olmayacaklarını bilin.

İkinci kural: Her zaman alternatifiniz olsun. Alternatif siteler, alternatif yöntemler, alternatif reklamverenler, alternatif para kazanma yöntemleri. Aksiliklere karşı hazırlıklı olun. Sizin güvendiğiniz siteler sıradan bir güncelleme sonrası arama motorunda ilk 500 de bile çıkmayabilir. Buna hazırlıklı mısınız, tüm sitelerinizde aynı yöntemleri mi kullanıyorsunuz. Kendinizi bu konuda sorgulamaya başlasanız iyi olur.

Üçüncü kural: Bu işte tek başınasınız. Forumlarda yazılıp çizilen çok şey var. Sorduğunuz soruları cevaplayan kişilerin ön planında kendi çıkarları olabilir. Backlinkçiler, seocular, hacklinkçiler… Kendine uzman diyen kişiler… Hiç yabancı dil bilmeyen seo uzmanları. Kopyacılar… Okuduğunuz şeylere fazla güvenmemeyi öğrenin.

Dördüncü kural: Gözünüz yükseklerde olsun.Hedeflerinizi büyütün. Günlük 5k hitle yetinmeyin, her zaman daha fazlası vardır. Az varsa çok da var. Günlük 10 dolar kazanıyorsanız 50 dolar da kazanabilirsiniz. Düşünün, planlayın, harekete geçin.

Beşinci kural: Kalite kavramı ile yakından tanışın. Sadece Google’ın talep ettiği kaliteli siteler yapmaya çalışmayın. Bir gün Google bu beklentilerini değiştirebilir. Değişmeyecek bir şey var o da ziyaretçilerin beklentileri. Sitenizin hedef kitlesine hem içerik hem görsellik açısından hitap etmeye bakın. Sitenize hiç gerçek yorum gelmiyorsa bunun nedeni üzerine kafa yormakla işe başlayabilirsiniz.

Altıncı kural: SEO ile ilgili tüm yenilik ve güncellemeleri birinci elden takip etmeye çalışın. Forumlarda yazılan “doğallık” kavramına fazla güvenmeyin. Arama motorunun gözünde bu doğallık olayı da çok değişkendir. Dün doğal olarak bilinen şeyler bugün artık “doğal” değil. Ya gerçekten işi doğal akışına bırakacaksınız ya da iyi bir planınız olacak…

Yedinci kural: Arama motorları algoritmalarının tamamını bir anda değiştirmezler. Ara sıra köklü değişiklikler yapabilirler. Nelerin hala geçerli olduğunu tespit etmek size kalmış. Yazılıp çizilen şeyleri deneyin, gözden geçirin. Eski bilgilerinizin tamamını çöpe atmayın. Örneğin; “backlinkler artık işe yaramıyor” gibi yalan yanlış açıklamaları dikkate almayın.