PROFESYONEL SEO ARAÇLARI

Webmaster 571

Web sitenizin sıralamasını etkileyen en önemli şey backlinktir. Bütün backlinkler aynı kalitede ve değerde olmayabilir . Çöp siteden gelen bir linkin google gözünde olumsuz etki yapabilir. Bu yüzden kendi sitelerimizin analizini iyi yapmamız lazım. Anlatacağım analiz araçları sayesinde başarılı rakip sitelerinizin analizlerini inceleyerek kendinize bir yol haritası çizmenize yardımcı olacaktır.

Online web analiz aracı olan Majesticseo.com kendi sitelerinizi ve rakiplerinizin sitelerini çok iyi bir şekilde analiz edebilirsiniz. Backlink History sayesinde domainlerin geçmişte aldığıbacklink sayısını öğrenebilirsiniz. Yeni domain almadan önce de bu aracı kullanabilirsiniz. Daha önceden alınmış backlinki varsa her zaman daha iyidir. Tabi dikkat edin linklerin nerden geldiğinde çok önemli. Siteye ücretsiz üye olarak gelen backlinkleri daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Open Site Explorer aracı özellik bakımından Majestic SEO sitesine benzerlik göstersede analiz bakımından daha fazla detay karşımıza çıkıyor. Open Site Explorer aracı ile backlink sayısınızı , hangi sitelerden hangi kelimeden link aldığınızı ve domain otoritenizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Seo ile ilgilenenler için mükemmel bir araç olan Open Site Explorer sitesi sayesinde rakiplerinizin backlinklerini en iyi şekilde analiz edebilirsiniz. Ayrıca bu araç sayesinde sosyal paylaşım sitelerine yapılan paylaşımlar hakkında bilgide vermektedir. Facebook , twitter ve google + sitelere kaç tane paylaşım yapılmış sayı olarak görebiliyorsunuz.

Advanced Link Manager , sitenizin backlink analizini yapabileceğiniz bir programdır. 30 gün deneme sürümü olan bu programı indirip backlink analizi yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle rapolarması çok iyi incelediğiniz sitelerin backlink sayılarını , arama motorlarındaki yerlerini ayrıntılı bir rapor olarak size sunuyor. Ayrıca web site Optimizasyonu yaparak hedef kelimeniz hakkında bilgi edinmiş oluyorsunuz. Advanced Link Manager gelişmiş analiz programı size istenilenden fazlasını vereceğinden eminim.

Ahrefs aracı sayesinde web siteniz için almış olduğunuz backlinkleri detaylı bir şekilde gösteren başka bir online analiz aracıdır. Bir site analizi yaptığınızda backlinklerin hangi domainlerden ( .com , net ,org, gov , edu ) geldiğini görebilirsiniz. Ayrıca Ahrefs aracı backlink tipi hakkında da bilgi vermektedir. Textmi , resimmi, dofollowmu veya nofollowmu olduğunu size gösterir.

Bir site hakkında bilgi edinmenin en hızlı yolu kullandığınız web tarayıcılarında kullandığınız seo araç çubuklarıdır. Mozilla için geliştirilmiş olan MozBar backlinks eklentisi sayesinde web sitelerinin backlinkleri ve pagerank değerleri hakkında hızlıca bilgi sahibi olabilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir seo aracı olan Mozbar eklentisini kullanarak rakiplerinizden bir adım daha önde olun.

Bir başka analiz aracı olan BuzzStreamsayesinde sitenizin backink detayının yanında linkler ne zaman eklenmiş ne zaman kaldırılmış olduğunu öğrenebilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak rapor sunan BuzzStream seo ile ilgilenenler için çok kullanışlı bir araçtır. Sitenize gelen backlinklerin dofollowmu nofollowmu olduğunu öğrenebilirsiniz ve ayrıca dofollow bir linkin nofollow olduğunda haberiniz olmuş olur.

Profesyonel site analiz aracı olan WhoLinksToMe sayesinde siteleriniz için detaylı backlink analizi yapabilirsiniz.

Arama motorlarında sıralamada yükselmek istiyorsanız çok iyi backlink analizi yapmanız gerekmektedir.Wordtracker’s Link Builder aracı en iyi link oluşturma aracıdır. Web sitenize kimlerin link verdiğini görebilirsiniz. Rakip sitelerin backlinklerini takip ederek strateji belirliyebilirsiniz. Link oluşturmak için sektörel filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. Wordtracker’s Link Builder sayesinde backlik oluşturabilir sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

Market Samurai gelişmiş bir keyword analiz programıdır. Sitelerimiz için anahtar kelime seçiminde kullanabiliriz. Bu araç sayesinde bulduğumuz anahter kelime ile sitenin ziyaretçi potansiyelinin nasıl olcağını tahmin edebiliriz. Özellikle reklam verenlerin o kelimeler için ayırdıkları maliyeti ve bulunan keywordla ilgili rakip sitelerin pagerank değerlerini dmoz kayıtlarını ve domainlerin yaşlarını öğrenmiş oluruz. Market Samurai programın deneme sürümünü kullanarak test edebilirsiniz.

Link Research Tools sayesinde sitelerinizin analizini yapabilirsiniz. Google, Yahoo, Bing, SEOmoz Linkscape, Sistrix, SEMrush, Majestic ve Google Web Yönet

icisi Araçlarını bir araya getiren bu araç sayesinde Profesyonelce analiz yapabilir rakipleriniz hakkında bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Link Research Tools’un aylık 169 € gibi bir fiyatı olan bu aracın fiyatından da belli olacağı gibi Profesyonellere hitap etmektedir.

 

Bir Web sitesini en iyi şekilde analiz etmek gerçekten çok önemlidir.

Sizler için bir kaç aracı kısada olsa tanıtmaya calıştık. Faydası olması dileğiyle.

“PROFESYONEL SEO ARAÇLARI” üzerine 1 yorum

  1. TemaYeri dedi ki:

    Yeni açmış olduğum tema sitesi ile ilgili güzel bir tiyo oldu bu konu bana teşekkürlerimi sunarım.