PlayStation VR’ın Ön Siparişleri 10dk İçinde Tükendi!

Oyunculuk amaçlı 2016 senesi önem talep etmekte. Evet, asıl harika oyunları geçtiğimiz sene gördük ve dolu dolu geçti diyebiliriz. Ancak bu senenin en mühim gelişmeleri ise sanal gerçeklik gözlükleri. Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR, Zeiss One, Razer OSVR benzeri pekçok çeşitli sürümleri bulunacak bu sektörde telefonlar amaçlı de Google Cardboard türevleri, LG 360 VR ve Samsung Gear VR yer alıyor.

Bunların birçoğunun ise bu sene indirilmeye çıkması özellikle 2017 senesinde bizleri dolu dolu sanal gerçeklik oyunlarıyla buluşacağımızı gösteriyor. Bu VR serisinin bu sabah ön piyasaya çıkan PlayStation özel çeşidi durumda olan PlayStation VR, buradaki haberimizden de bahsettiğimiz benzeri 400 Dolar benzeri bir ücrete sahipti.

Benzer sürede haliyle PlayStation 4‘e ihtiyacı duyan bu sanal gerçeklik gözlüğü amaçlı fazladan şayet sahip değilseniz PlayStation Kamera ihtiyacınız da yer alıyor. 60-70 Dolar fiyata sahip durumda olan bu edevat ve PS4 ile beraber yepyeni diyarlara gidebileceğiniz PlayStation VR amaçlı bu tecrübesi arttırmak için PlayStation Move almanız da işinize yarayacaktır. Mecburi değil, ancak tecrübesi güçlendiren bir faktör olmasıyla almak ek olarak iyi.

Netice olarak toplamda harika bir bütçe ihtiyacı duyan PlayStation VR, Amazon üzerinden ön piyasaya çıktı ve tam olarak bir terim ile kapış kapış gitti. 120Hz hızındaki 5.

7″1920×1080 megapiksel OLED ekran ile beraber iştirak eden, 100 derece izleme alanı ve 360 derece takip sensörleri içerir PlayStation VR, 10 dk içerisinde bütün ön satışları tüketerek ne civarı heyecan edildiğini tescillemiş oldu.

Yaklaşık olarak Ekim 2016’da piyasaya çıkacak durumda olan PS VR amaçlı ücretin pekçok fert amaçlı mühim olmadığı da belli oluyor.