PayPal Türkiye’den Çekiliyor

PayPal Türkiye’den Çekiliyor

Dünya genelinde internetin hızla gelişmesi alışveriş stilimizi de etkiledi. Bankalarda uğraşmak yerine internet üzerinden rahatlıkla para transferleri yapabilmek veya alışveriş yapmak mümkün. Ancak bu konuda en yaygın kullanılan PayPal‘dan özellikle internetten iş yapan insanları etkileyecek bir açıklama geldi. PayPal 6 Haziran 2016 itibariyle Türkiye’de aktif olmayacağını resmi olarak duyurdu.

PayPal tarafından yapılan açıklamaya göre PayPal’ın yapmış olduğu lisans başvurusu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından reddedildi. Bu nedenle 6 Haziran itibariyle sistem üzerinden para transferi ve alışveriş yapılamayacak.

Şirketin yapmış olduğu resmi açıklama aşağıda yer almaktadır.

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Görünüşe göre süreç biraz sıkıntılı olacak. Umuyoruz ki bu durum kısa sürede çözülür ve PayPal Türkiye

pazarından çekilmek durumunda kalmaz.

PayPal Türkiye'deki Hizmetini Sonlandırıyor!

Diğer Tüm Detaylar: https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Kaynak https://wmaraci.com/blog/paypal-turkiyedeki-hizmetini-sonlandiriyor-265

“PayPal Türkiye’den Çekiliyor” üzerine 11 yorum

 1. Ozan dedi ki:

  Paypalın ülkemizden çekilmesi bence çok kötü oldu kullandığım bir şirketti ödemelerimi bunun üzerinden gerçekleştiriyordum bakalım bundan sonra ne yapacagız

 2. Uzay dedi ki:

  Paypalın türkiyeden çekilmesi hem onları hemde bizi zorda bırakacağı aşikar. Ben de birçok işlemimi paypal üzerinden gerçekleştiriyorum. Paypal tarzı şirketler olsada her websitesi paypal dışındaki firmalarıda kabul etmiyor.

 3. Headcmoon dedi ki:

  Tam da kullanmaya alışmışken… Böyle olması iyi olmadı. Firma server’larını Türkiye’ye getirirse yeniden izin alabileceklermiş. Neden getirsinler ki?

 4. bunediola09 dedi ki:

  Paypal kullanmaya yeni başladım ve işimi çok iyi görüyordu bir çok ptc reklam siteleri toloka yandex reklam şirketleride paypal ödemesi yapıyordu birde link kısaltma siteleri paypal ödemesi yapıyordu bakalım şimdi ne olucak çok merak ediyorum 🙂 söylentilere göre tekrardan anlaşma sağlanıyormuş sanırım.

 5. Selçuk dedi ki:

  Paypalın ülkemizden çekilmesi, yurt dışı ihracat ve ithalat yapan küçük ve orta çaplı firmaları olumsuz yönde etkileyecektir. Hükmet ve paypal ortak paydada buluşup bu sorunu bir an önce halletmelidirler.

 6. Rauf dedi ki:

  Paypal bu sektörde en güvenilir şirketti benzer şirketler var ama ne kadar güvenilir bilinmez. Ayrıca ülkemiz neden bilişim konusunda ilerlemek yerine gerilemeye çalışıyor buda ayrı bir tartışma konusu.

 7. Berk dedi ki:

  Valla yazık oldu desem yeridir. Bir kişinin işine yarayan servisler arasındaydı.

 8. Maden Sektör dedi ki:

  İnternet alışverişlerinde kullandığımız bu sistemin Türkiye’den çekilmesi bizleri olumsuz etkileyecektir.

 9. Buderus dedi ki:

  severek kullandığım bir ödeme kanalı idi

 10. Yeşil dedi ki:

  Bu sene freelance çalışan ufak tefek işler ile forumlarda çalışmalar yürüten webmaster arkadaşlar için sanırım en kötü haber buydu.

 11. Cemil dedi ki:

  En çok tercih edilen ödeme alma ve gönderme için kullanılan site
  Gerekli prosedürleri uygulayıp Türkiye’de kullanıma açılır İNŞALLAH