Korkmaya Hazır ol

Adrenalinin en yüksek seviyeye çıktığı eğlence merkezlerine gün geçtikçe yenileri eklenmektedir. Kadıköy korku evi bu açıdan korku ve gerilimi sevenler için hazırladığı özel bir mekan sayesinde hem gelenlere korku dolu saatler geçirtmekte hem de tasarladığı oyunlar sayesinde ziyaretçilerini gizem dolu bir serüvene sürüklemektedir.
On sekiz yaş altındaki kişilerin girişinin yasak olduğu kadıköy korku evi, hamileler ya da çeşitli sağlık problemleri bulunan kişiler için de uygun değildir. Kameralarla izlenilen ve dinlenilen bir ortamda gerilim dolu bir oyunun içinde yer alan oyuncular hiçbir zarar görmeyecekleri şekilde hazırlanmış olan bir ortamda hem eğlenmekte hem de korkmaktadır. Senaryoların üretildiği bir organizasyon olan bu korku evi Kadıköy semtinde yer almaktadır.

Kadıköy evden kaçış oyunu evden kaçış oyunları yaratarak oyunculara çeşitli ipuçları sunmakta ve onları gerilimin en üst noktasına çıkarmaktadır. Bir ekip eşliğinde oynanan bu oyunda şiddet içeren hiçbir şey olmamakla birlikte oyuncuların yanlarında kesici ya da onun gibi zarar verici aletler getirmeleri kesinlikle yasaktır. Kontrollü bir ortamda gelişen bu oyuna aile, arkadaş, iş arkadaşı ya da farklı arkadaş grupları ile dahil olunabilmektedir. Temel konusu çözülmesi gereken bir cinayet ve evden kaçış yolunun bulunması olan korku evinin süresi altmış dakikadır ve oyun başlamadan on dakika önce orada hazır bulunulması gerekmektedir. Kadıköy evden kaçış oyunu olarak da bilinen bu korku evinde gerilim dolu vakitler geçirebilmek için sabah dokuz ile gece üç arasında internet üzerinden rezervasyon yapılabilmektedir. Özellikle gençlerin ve genç kalanların tercih edeceği bu korku evinin ziyaretçisi de gün geçtikçe artmaktadır. Bulmaca ve şifrelerin çözülmesi ile sonuca ulaşmayı sağlayan bu oyun farklı ve korku dolu bir deneyim yaşamak isteyen gerilimseverler için ideal bir ortamdır.

Bulmacaların dekorasyon sayesinde zekice saklandığı bu evde oyuncu olarak yer almak için oyunun ve kurallarının detaylı bir şekilde anlatıldığı ve rezervasyon ve sorular için iletişim bilgilerinin verildiği bir internet sitesi mevcuttur. Bu site sayesinde oyuncular tüm sormak istedikleri soruların cevaplarını detaylı bir şekilde bulabilmektedir. Korku evi Kadıköy semtinde ziyaretçilerini beklemektedir.
http://www.koridora.com

“Korkmaya Hazır ol” üzerine 4 yorum

 1. Burak dedi ki:

  Bu oyunu dahaönce arkadaşlarımla birlikte oynamıştık gerçekten geliştirilmiş ve mantık gerektiren bir oyun.

 2. ahmetce33 dedi ki:

  yeni bir şeyler yapılması güzel aynı zamanda insanı düşündürmesi ise kayda değer aslında son zamanlarda hepimiz internette zaman harcıyoruz ama bu tür aktivitelere zaman ayırmamız gerekiyor..ayrıca paylaşım için teşekkürler..

 3. Hasaaab dedi ki:

  Kurgu ve oyuna bayıldım. Herkes tarafından sevileceğine eminim. Özellikle görsellerde ki ayrıntılar dikkat çekici. Bir tek oyuna adapte olmakta sıkıntı çektin. Ellerinize sağlık

 4. Uzman dedi ki:

  Bu tarz olaylar son zamanlarda pek popüler oldu gitmek lazım teşekkürler