Kışa Girmeden Petek Temizliği Yaptırın

Kışa girmeden petek temizliği yaptırın petek temizliğinde verim alınması açısından en ideal olan evinizin bölümü banyodur. Banyonuzda bulunan havlupan radyatörünün sökülmesinden sonra makinanın tesisata olan montajının yapılması aşamasına geçebiliriz. Taktığımız cihaz sadece temizlik amaçlı olup, tesisatlarınıza zarar vermeyecek ölçüde müdahalenin yanı sıra içerisindeki peteklerin aşınmasına varıncaya kadar ulaşabilecek boyuttaki bakteri, mantar, tortu, çamur gibi materyallerin dışarı atılmasına olanak tanımaktadır. Soğukluğun ana sebebi suyun peteklerin her tarafına yayılmasına imkan verilmemesidir ve bunun için filtre cihazımız ile dışarı çıkan bu pisliklerin tekrardan peteklere dolmasının önüne geçmiş oluyoruz.


İstanbul petek temizliği yapmaya başlamak için borulardan birini cihaza, diğerini havlupanın söküldüğü bölümdeki vanaya bağlarız. İkinci hortumu vananın diğer tarafından bölüme bağlanması sağlanarak sirkülasyon dönüş pompasının çalışmasına olanak tanınır. Suyun tahliyesinin gerekli olduğu bilinen gerçektir ve bunun için banyonuzu kirletmememizin gerekli olduğunun farkındayız. Tahliye borusunu klozete yada tuvaletinize bağlanması sağlanarak, herhangi bir kirlilik oluşturulmayacağının garantisini verebiliriz. Temiz su hattı olarak banyodaki muslukların herhangi birisinden bağlantı oluşturulacak temizlik cihazımıza bağlarız. Makinamızı su ile doldurduktan sonra, petek temizliğine geçebiliriz. Peteklerdeki kirli suyun öncelikle tahliyesinin yapılması daha sonra kimyasal dolu suyun peteklere eklenmesi sıradaki aşamadır. Cihaz kısa süre çalıştırıldıktan sonra kimyasalın peteklere dolduğunu izleyebiliriz. 45 dakika 1 saat yada daha uzun süreliğine (peteklerin durumuna göre) çalıştırılması uygun olabilir. Kombi çalıştırıldıktan sonra suyun sıcaklığı termal cihazlarımız ile kontrol edilerek, önceki durumu ile farklılıkları test edilir. Toplamda 3-5 saat aralığında tamamlanacak çalışma zamanı bulunabilir. Normalde her dairede 6-7 tane petek bulunur ve kirlilik durumuna göre artabilir yada azalabilir.

Son aşamada ise peteklerin durulanması, hava boşluğu varsa bunların tahliye edilmesi, su ile tamamen dolmasının sağlanması vardır.
Peteklerim ısınmıyor ne yapmam gerekli gibi soru işaretleri olan kişilerin merak ettikleri, tesisatçıların nasıl bir iş temposu içerisinde oldukları ve müdahale yöntemleri konusunda, sanıyoruz ki yeterince bilgi verdik. Amacımız sizlerle müşteri memnuniyeti çerçevesinde olabildiği kadar şeffaf ve kaliteli bir iş hacmi içerisinde çalışmalarımızı tamamlamaktır. Bu konuda şirketimize ve çalışanlarımıza sonuna kadar güvenebilirsiniz ve bizleri tercih edebilirsiniz. Petek temizliğinde merak ettiğiniz tüm sorular için çağrı merkezlerimiz sizleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için http://istanbulpetektemizligi.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Firmamızın tavsiyesi kışa girmden petek temizliğiyaptırın.