Kara kalem Eğitimi ve Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Kara kalem Eğitimi ve Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Karakalem çizimleri her ne kadar renksiz gibi görünse de aslında içerisinde büyük renkler ve özel dokunuşlar taşır. Renksiz ancak bir o kadar da mükemmel çizimler sunan karakalem aslında yeteneği olanlar için çok basit bir uygulamadır. Ancak sizin de benim gibi bu alanda yeteneğiniz yoksa karakalemle ilgili ufak bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Karakalem çalışmasına ilk olarak çevrenizde gördüğünüz nesnelerden başlayın. Mesela karşınıza bir kalem ya da bir çiçek koyun ve ana hatlarını çizin. Karakalem ile çizimde ilk olarak ana hatları çizmelisiniz. Bu nedenle kolay çizilebilecek ve net hatlara sahip olan objeler seçmeye özen gösterin.
Gölgelendirme İle Harika Resimler
Ana hatları belirginleşen ve kabataslak ortaya çıkan kara kalem çizim çalışmanızda sıra gölgelendirmeye geldi. Bunun için kaleminizi yan tutmaya çalışın ve gördüğünüz alanları gölgelendirin. Bazı nesnelerde gölgeleri seçmek kolay olmayabilir. Ancak siz renklerin koyu göründüğü kısmı kara kalem ile daha belirgin hale getirebilirsiniz. Gölgelendirme yaparken eğer bazı gölgeler daha koyu görünüyorsa buraları hazırlarken kalemi dik tutarak daha da koyu bir görüntü kazandırabilirsiniz. Kaleminizin yumuşak ve sert noktalarını bildiğinizde kısa sürede harika karakalem çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Çünkü kara kalem kalemi olağanüstü kullanma sanatı değil kalemin her noktasını bilme sanatıdır. Gölgelendirmelerinizi yaparken resmin üzerine elinizi koymak zorunda kalırsanız mutlaka elinizin altına bir kağıt yerleştirin. Kara kalemde temiz çalışmanı kuralı buradan geçiyor.
Karakalem Dünyasından Notlar
Karakalem çalışmaları ile ilgili detayları bilgilere ulaşmak istediğinizde sizleri tek bir tıkla harika çizimlere ve notlara ulaştıracak olan sayfamıza gelerek bu işin püf noktalarını öğrenmeye başlayabilirsiniz. Her zaman kendini güncelleyen ve el sanatlarına önem veren bu adreste sıkılmadan karakalem çalışmalarındaki ayrıntıları inceleyebilir ve harika örneklerden birini seçerek yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Sizlere önem veren ve sanatı en güzel şekilde parmaklarınızın ucuna kadar getiren sayfamızdan sadece karakalem değil aynı zamanda resim dünyasına da özel notları bulabileceksiniz. Tek yapmanız gereken sayfamıza tıklayarak kâğıdınızı kaleminizi hazırlamak ve çizimlere başlamak. Harika karakalem çalışmaları için sizde bir adım atın ve ufak tekniklerle harikalar yaratın…

Tüm çizimler için sitemize bekleriz http://www.karakalemcizimleri.com/