На сайте www.auroks.ru заказать сайт на wordpress. Продакшн на сайте http://eplay.by.

Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulma Yöntemi

Kablosuz internetimizin şifresini her ne kadar saklasakta, bir şekilde ele geçirenler olabilir. Peki nasıl tespit edeceğiz veya o anda kablosuz internetimizi kimler kullanıyor bilmek istiyorsak aşağıdaki programı bilgisayarınıza kurmamız lazım.. Böylece kabolsuz internetinize bağlananları görebilecek ve şifremizi yeniden değiştirebileceğiz.

Kullanacağınız programın adı Who Is On My Wifi. Bu programı google arama motorundan aratarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Who Is On My Wifi Kurulduktan sonra kablosuz ağınızın adres aralığını tarayarak size o ağı kullanan tüm makinelerin adlarını, MAC adreslerini, IP adreslerini ile bağlantı durumlarını bir liste halinde sunacaktır.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 741×521 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kablosuz internetinize bağlı olan tüm cihazları görebileceksiniz. Listeden ağdaki cihazların diğer donanım bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi tanıdığınız cihazları “KNOWN” ve tanımadıklarınızı da “UNKNOWN” olarak işaretleyebilirsiniz. Ayrıca programın ücretli sürümünde tüm bu özelliklerin yanında listede olupta tanmadığınız cihazları anında engelleyebiliyorsunuz.Yani şifreli ya da şifresiz olsun, ağınızı izinsiz kullananları anında engelleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümde engelleme olmamasına rağmen, programın verdiği MAC adreslerini modeminizde de elle girerek engelleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Alıntı : omerbozalan.com