iOS 9.3. Jailbreak

Tanıtım Yazıları Mazlum Özdemir 570

Aygıtların hatasız çalışması amacıyla dışarıya ve dış saldırılara tamamen kapalı bir sistem kullanan Apple’ın izin vermediği uygulamalara erişmeyi mümkün kılan Jailbreak kullanıcıya, operatör yazısını değiştirmekten dosya ekleme/üzerinde işlem yapmaya kadar sayısız işlem özgürlüğü sunar. Jailbreak ile istediğiniz uygulamaları gizleyebilir, istediklerinize şifre koyabilir, aygıtınızı bilgisayardan veya Mouse aracılığıyla yönetebilir, ücretli uygulamaların bedava versiyonlarına erişebilir, iPhone’nunuzun temasını değiştirebilir ya da dosya sistemine erişebilir, mp3 formatındaki melodileri zil sesi olarak kullanabilir ve cihazınıza internet üzerinden müzik indirebilirsiniz. Kullanımı tamamen ücretsiz olan Jailbreak pangu.io adlı web sitesinden indireceğiniz programla çok kısa bir süre içerisinde kurulabilir.

iOS 9.3’ün yayınlanmasının hemen ardından hackerlar tarafından iOS 9.3 İçin Jailbreak kullanımına dair videolar paylaşılmaya başlandı. Öyle görülüyor ki iOS 9.3. Jailbreak, Cydia ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Notlar uygulaması için şifre koyabilme, Stock uygulamasındaki 3D kısayollar ve Nightshift (Gece Vardiyası) özelliği iOS 9.3. Jailbreak ile birlikte gelen yeniliklerden birkaçı.

“iOS 9.3. Jailbreak” üzerine 1 yorum

  1. Hasan Dündar dedi ki:

    3GS’de bunu denemiştim. Ancak 1 hatadan dolayı sistem tamamen bozuldu. En avantajlısı da ücretli programları ücretsiz indirmek ancak doğru jailbreak yapıldığı takdirde ücretli olan bir çok programı ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.