Googlede Hızlı İndexlenme Yöntemi Nasıl Yapılır?

Çoğu site sahibinin başının belasıdır google amcada indexlenme olayı yazdığımız yazılar, paylaştığımız içerikler kimi zaman 5 dakika kimi zaman bir kaç günde indexleniyor belki farketmiyoruz ama paylaştığımız içeriği hemen sosyal medyada veya diğer tanıtım yollarıyla paylaşıyoruz hemen ama bu çok zararlı onu söyleyeyim nedenmi ? Örnek verecek olursam mesela özgün olarak Peynirli Makarna yemek tarifini kendime has bir tarifle yazdım sonra wmaraci.com veya r10.net veya facebook aracılığıyla paylaştım tamam buraya kadar herşey güzel ama içerik hırsızları var yani kopyala yapıştırcılarımız mevcut güzel ülkemde ve bu yöntemde baya yaygın hemen çalıyor ve kendi sitesine kopyalayıveriyor yazımı tabi google adaletli değilki benim sitemdeki yazıdan önce kopyala yapıştırcı abimizin sitesini benden önce indexleyiveriyor olurmu olur çok şahit oldum bu duruma. Sonra benim sitemdeki içerikte indexleniyor ama fayda adamın sitesi indexlendi bile ve google benim kendi yazdığım yazıyı kopyalanmış içerik olarak görüyor ve tabana doğru gönderiveriyor,işte bende bunun önüne geçebilmek için hızlı indexlenmeyi göstereceğim size belki çoğunuz biliyordur

Öncelikle Google Ürünlerden Web Yöneticisi Araçlara Giriyoruz Ardından Daha Önce eklemiş Olduğumuz Sitemize Google Web Yöneticisi Araçlardan Giriyoruz ardından Sol Menüden Tarama ve Google Gibi Getir Linkine Tıklıyoruz ve Karşımıza Aşağıdaki Gibi Bir Sayfa Geliyor .

 

 

Daha Sonra İndexleteceğimiz Sayfanın Linkini aşağıdaki Resimde Gösterdiğim Şekilde Gerekli Yere Yapıştırıyoruz ve Getir Butonuna Tıklıyoruz Bi Kaç Saniye Sonra Yine Resimde Gösterdiğim Gibi Dizine Gönder Butonu Geliyor ve Dizine Gönder’e Tıkladıktan Sonra Google İçeriğimizi İndexliyor Bu Kadar Basit Aşağıdaki Resmi Takip Edin Yalnız . . .

 

 

Bir Kaç Dakika Sonra Google Dizininde olacak Yalnız Bazan Değişiklik Gösterebilir.

Kaynak gucelblog.com