Google Hacklink Kaldırma Aracı

Google Hacklink Kaldırma Aracı

Bu yazımızda googledan düşme gibi sorunlara cevap niyetinde bir yazı yayınlayacagız. Diyelim siteniz birden aramalardan düştü hatta kendi kelimesinden çıkmıyor.

Google Sıralamasında Gerileme Nedenleri

Yani benim sitem maxteknoloji.com kendi kelimeside max teknoloji bu kelimede çıkmıyorsa googleda spam a düşmüsüz demektir.

Siteniz bu durumda ise hemen akla gelecek olan backlink kontrolü olmalı. Google web master tools aracını kullanarak backlinklerinizi kontrol edebilirsiniz ve bu ücretsiz.

Googlenin web master tools giriş yapın https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr sitenizi seçin ve aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi menüden “Sitenize Bağlantılar” menüsünü seçin.

Google backlink kontrolü

Google backlink kontrolü

Sayfanın sağ tarafında sizin sitenize backlink vermiş siteler çıkacak hemen aşağıdaki resim siz diğer linkini tıklayın bütün siteleri görebilirsiniz.

sitenize backlink vermiş siteler

sitenize backlink vermiş siteler

Bütün bağlatılar gözükmesi gerek tabi sayfalama var aşağıda ona dikkat edin. Neyse orada sizin yapacağınız şey yabancı siteleri ayırıp varsa +18 isimli siteleri bir txt dosyasın sadece domaini kayıt etmek alt alta yazmalısınız

Listeyi çıkardınız mı?

Bunu yapıyorken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de bağlantılarınızı hangi düzeyde reddedeceğinizdir. Eğer bir linki sadece sayfa düzeyinde reddetmek istiyorsanız, ilgili sayfanın tam adresini girmeniz yeterli olacaktır. Ancak bizim SEOZEO’da da link saldırılarında özellikle kullandığımız parametre olan, site düzeyinde reddetmek her zaman çok daha etkili bir sonuç sağlamaktadır. Bunu yapmak için ilgili URL’yi doğrudan alan adı seviyesinde değerlendirerek ilgili adresin başına “domain:” (tırnaklar hariç) eklemeniz gerekmektedir.

Bir örnek üzerinden gitmek gerekirse:

http://www.zararli-linkin-oldugu-site.com/olumsuz-linklerin-yer-aldigi-sayfa.html (sadece ilgili sayfayı reddeder)

domain:zararli-linkin-oldugu-site.com (ilgili alan adından daha önce çıkmış olan ve bundan sonra çıkacak tüm bağlantıları reddeder)

 

 

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

Yukarıdaki adrese girip hangi sitede çalışma yaptıysa seçip txt dosyasını buraya upload etmek sonrası googleye kalıyor. Siteniz bir başka sorun yoksa bir haftaya düzelmeye başlayacaktır.

 

Daha detaylı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz Gerilere Düşen Siteyi Yükseltmek