Google adsense ile para kazanmak isteyenler ?

Google Adsense; dünyadaki tüm web site sahiplerininin gelir elde etmek amacıyla kullandığı bir reklam ağıdır. Bu adsense reklamlarından yüzlerce hatta binlerce dolarlar kazanan mevcuttur. Tabi bu paraları kazanmak gerçekten çok büyük emek istiyor. Herşeyin hilesi olduğu gibi google adsense üzerinden de bir çok hileye başvuranlar oluyor. Google bu hileleri kısa sürede ortaya çıkarak kullanıcın reklamlarını yasaklayabiliyor. Google Adsenseden gelir elde etmek için öncelikle iki farkı sistemi iyi anlamak gerekiyor. Bunlar Adwords ve Adsense sistemleridir.

 

Google adsense üzerinden para kazanmanın bazı püf noktaları vardır. Bunlar reklam verenlerin hangi konulara daha çok bütce ayırdığı , tık başı yüksek kazanç sağlayan kelimelerin araştırılması , hangi ülkedeki ziyaretçilerin daha değerli olduğu gibi unsurlar çok önemlidir. Bunları iyi analiz edip sitemizi ona göre şekillendirirsek mutlaka geri dönüşümü çok iyi olacaktır.

 

Google adsense üzerinden para kazanmaya başlamadan önce mutlaka Adsensenin şartlar ve koşullar sayfasını iyice okuyun. Adsense şartlar ve koşullar sayfasını okumak için TIKLAYIN

 

Adsense sistemi ise; reklam yayıncılarının yani bizlerin web sitelerimize yerleştirdiğimiz kodlar sayesinde bu reklamlar gözükmeye başlar ve tık başına para kazanmaya başlarız. Bizim sitelerimizde çıkan reklamlar Adwords sistemini kullanarak verilen reklamladır. Çok ciddi kurallara sahip olan adsense sistemi bu sayede adwords deki reklam verenlerin haklarınıda en iyi derecede korumuş oluyor.

 

Adwords sistemi; reklamverenlerin kullandığı bir sistemdir. Bu sistemi kullanarak google arama sonuçlarında gördüğünüz reklam alanlarına ve google adsense reklam yayınlayan web sitelerine reklam vermiş oluyorsunuz. Tabi çok akıllı bir sistemdir. Sağlık üzerine verdiğiniz reklamlar müzik sitelerinde çıkmaz içeriğinizle ilgili sitelerinizde çıkar.