GİNKGO BİLOBA KAPSÜL

GİNKGO BİLOBA KAPSÜL

Yüzyılımızın olmazları arasında yer alan ve hızla tırmanışa geçen bitkisel ürünler gıda takviyeleri olarak kullanılmakta. İşte geçmişi Çin’de kullanılan ve 200 milyon yıla kadar dayanan bir ağaçtır. O günlerden bu güne de sağlık sektöründe hızla yerini almış ve bir çok kullanıcı ile tanışmış durumdadır. Nedir Ginkgo biloba; Yaşanan en eski ağaç olduğundan dolayı ve içinde bulundurduğu içeriğin insan sağlığında en başta hafıza ve diğer zihinsel fonksiyonlara etki etmesinden dolayı. kanı sulandırmaya fayda sağladığından. Sporcuların kaybettikleri enerjiyi tekrar kazandırması ,çağımızın hastalığı damar tıkanıklığına iyi gelmesi ve her geçen gün tıp dünyasının da dikkatini üstüne toplayarak insanlara gıda takviyesi olarak kullanılması da dikkate eğer. ABD ve Avrupa başta olmak kaydıyla en çok tüketilen gıda takviye ürünü nedeni ise ginkgo biloba ağacının yapraklarında bulunan ve insan sağlığına yakınan yardımcı etken madde olmasından kaynaklanmakta.

Lokman Hekim ilaçlarları kullanmanın yanında otlarla ilgili tedavilerinde üstün başarı sağlayarak seneler önce bunu kanıtlamış bir hekimdi. Yüce yaradan insanoğlunun hizmetine sunduğu bitki ve ağaçlardan gelecek şifaları da işaret etmiş aslında bize. Hepimizin bildiği üzere kimyasal her ilacın ana maddelerini oluşturmakta değil mi bitkiler ama kimyasala dönüştürdükler için bir takım yan etkilerle vücudun tepkimesi oluyor. Bu ağacı bu kadar ilginç kılan ve alternatif tıp tarafından üstünde fazlaca durulmasının asıl nedeni ; 1945 yılında Hiroşima’ya atılan atom bombasının her tarafı bitirdiği sakat insanların kalmasına ve senelerce bu etkinin devamını bilmeyeniniz yoktur. İşin en ilginç tarafı ise atom bombasının atıldığı yere en fazla 1-2 km uzaklıkta bulunan gingko biloba ağacına hiç bir şey olmaması ve günümüze kadar gelebilmesi. İnsanları etkileyen doğayı mahveden bir bomba ne ilginç ki bu ağaca bir şey yapmamıştı. Nedeni açık ağacın yapraklarında bulunan 40 farklı bileşen içermesi ,antioksidanlar olan ‘flavonoidler’ ve terbonoidlerin bulunması bu ağacı farklı kılmaya yetmekte. Yoğun talep üzerine alternatif tarafından kapsüller yapılarak piyasaya çıkmış durumda . Nedir Ginko kapsüllerinin faydaları gelin hep birlikte göz atalım.

* KAYGI : Mayıs 2006 tarihinde ‘Journal of Psychiatric Researc ‘ tarafından özel ginkgo biloba ekstersi kişilerin günlük hayatta karşılaştıkları kaygı bozukluklarına faydalı olduğunun altını çizmiştir. *ZİHİNSEL FONKSİYONLAR ; Gıda takviyesi kapsüllerin beyin ve hafızayı kuvvetlendirdiği yapılan testler sonucu zihinsel fonksiyonları olumlu yönde etkilemekte olduğu ispatlanmış. *SEREBRAL YETMEZLİK ; Beyne giden kanın doğru olarak sağlanamamasından kaynaklanan nedenlerden dolayı ortaya çıkan baş ağrısı, depresyon,halsizlik gibi beliririn ortadan kalmasına yardımcı gıda takviyesidir. *Alzheimer Hastalığı: Başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde alzheimer hastalarının kullandığı en etkili gıda takviyesi sıralamasında Almanya başı çekmektedir. Göründüğü gibi Alternatif Tıp günümüzde artık en çok konuşulan ve ses getiren bir sağlık konumuna kadar gelmiştir. Tipik bir örnek ürün tavsiye etmek gerekirse Naturade ginkgo biloba kapsülünü tavsiye edebiliriz. İnsanların gıda takviyelerinde en çok tercih ettikleri Ginkgo Biloba Avrupa ,ABD; Almanya ve şimdilerde de Türkiye’de insanlar tarafından da tercih sıralamasında ilk sıralara tırmanmıştır.