Gerilere Düşen Siteyi Yükseltmek (Yaşanmış Gerçek Hikaye)

Merhaba Arkadaşlar, Google da gerilere düşen site nasıl yükseltilir ? Forumlarda pek yorum yapma veya konu açma alışkanlığım yoktur fakat forumu biraz gezdiğimde bu konu hakkında sitem eden veya bir çare yardım bekleyen arkadaşlar gördüğüm için konu açma gereği duydum. Anlattıklarımı 1 ay boyunca kendi sitemde deneyerek tecrübe edindim.Not: Ben seocu değilim, henüz seo ile 3 aydır uğraşıyorum ve yazının her yerini ‘ucuz seo, seocu, seocuğum, canım’ gibi linklenmiş kelimelerle doldurmak değil amacım.

Neyse, düşüşten sonra kendini devrik lider gibi hisseden (ben öyle hissettim) arkadaşlarım konuya geliyorum.

Tespitlerim.

1- Footer’a aşırı derecede link eklememden dolayı 1 sayfa düşüş yaşadım.
2- Anasayfamda etiketler adında bir bölüm oluşturdum. İçine bolca anahtar kelime h taglarına iliştirilmiş linkler kullandım.
3- (Nasıl olduğunu bilmediğim) İçeriği ahlaksız sitelerin footer’larında linkimi buldum.
4- 3 gün içerisinde her sayfanın footerlara eklenen 2250 adet backlink çıkışı olduğunu gördüm.
5- Tüm bu maddeler toplandığında anasayfamın anahtar kelimelerimden komple silindiğini, sıra buluculara güvenmeyip ultra inadımla son sayfaya kadar inceleyip ortaya çıkan hazin tablo ile yüz yüze geldiğimi farkettim.

Şimdi bu illetten nasıl kurtulduğumu anlatacağım arkadaşım, üzülme, her şey google değil. (Teselli etmedi biliyorum)

1. Footer’ınızdaki tüm linkleri kaldırın.
2. Etiketleme sisteminizi komple kaldırın (en azından çok sayıda h tagına iliştirilmiş linkiniz var ise bunlardan kurtulun)
3. Dışarıdan sitenize gelen çok aşırı sayıdaki backlinkleri bir txt dosyasına yazıp kaydedin Google/Web Yöneticisi Araçları/Bağlantıları Reddetme Kısmından Google’a Reddetme İsteği oluşturun.
Link: https://www.google.com/webmasters/to…nks-main?pli=1
4. Uyguladığınız her maddeden sonra Google/Web Yöneticisi Araçları/Tarama/Google gibi Getir işleminden sonra URL’nizi dizine gönderin.

Bunu yapıyorken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de bağlantılarınızı hangi düzeyde reddedeceğinizdir. Eğer bir linki sadece sayfa düzeyinde reddetmek istiyorsanız, ilgili sayfanın tam adresini girmeniz yeterli olacaktır. Ancak bizim SEOZEO’da da link saldırılarında özellikle kullandığımız parametre olan, site düzeyinde reddetmek her zaman çok daha etkili bir sonuç sağlamaktadır. Bunu yapmak için ilgili URL’yi doğrudan alan adı seviyesinde değerlendirerek ilgili adresin başına “domain:” (tırnaklar hariç) eklemeniz gerekmektedir.

Bir örnek üzerinden gitmek gerekirse:

http://www.zararli-linkin-oldugu-site.com/olumsuz-linklerin-yer-aldigi-sayfa.html (sadece ilgili sayfayı reddeder)

domain:zararli-linkin-oldugu-site.com (ilgili alan adından daha önce çıkmış olan ve bundan sonra çıkacak tüm bağlantıları reddeder)

 

 

Bunlar her sitede kesin çözüm olmayabilir. Fakat 1 ve 3. maddeyi uyguladıktan iki gün sonra sitem yavaş yavaş çıkmaya başladı (4 gü

n sürdü). Eski konumuma gelemedim, tam “buna da şükür” derken linklenmiş H taglarını kaldırma fikri geldi aklıma. h taglarını kaldırıp sitemi dizine gönderdikten 10 dakika sonra anahtar kelimemde 3. sıraya yükseldim.

Teşekkürler,

Uğur ÇAM,
Anadolu Bilgisayar.

ALINTIDIR

“Gerilere Düşen Siteyi Yükseltmek (Yaşanmış Gerçek Hikaye)” üzerine 1 yorum

  1. İkinci El Rolex Saat Alanlar dedi ki:

    teşekkur ederım 🙂