Edu baclink alma yöntemleri

Gov ve Edu backlink kaynakları web sitelerimiz için çok faydalı olmaktadır. Edu ve gov backlink arama motorlarınca özellikle de google arama motoru gözünde popüler bağlantılar sınıfına giren backlink çeşitleri arasındadır. Bu kaynaklar ile web sayfamızın trustrank değerini iyileştirebilmekteyiz. Bu yazımızda ücretsiz tamamen yasal olarak edu backlink alabileceğiniz platform olan academia.edu sitesi hakkında bilgiler aktaracağız.
Academia.edu web sitesi global olarak hizmet veren öğrencilerin dökümanlarını paylaştığı popüler bir web sayfasıdır. Bu sayfa öğrencilerine ya da kullanıcılarına profil oluşturma imkanı sunmaktadır. Academia.edu alexa konusunda global olarak 2,339 sıralamasında yer alan bir web sayfasıdır. Pagerank değeri 7 olan bu web sayfasından backlink almanın da ayrıcalıkları illaki olacaktır. Bir çok seo uzmanı ya da firmasının kullanmış olduğu ama bizlerle paylaşmadığı gizli bir kaynakta diyebiliriz bu siteye.
Acedemia.edu web sitesine kayıt olmak ve backlink eklemek için yapmanız gereken süreç aşağıdaki gibidir;
Öncelikle sağ üst köşede yer alan sign up linkine tıklıyoruz ve kayıt formunu dolduruyoruz.

 

kayit-ol-edu-backlink

 

 

Sign Up butonuna tıkladıktan sonra önümüze gelen pencerede No seçeneğine tıklıyoruz. Görselde Yes seçeneği vurgulanmış olsa da no seçeneğini seçiyoruz.

 

academia-edu-backlink

 

 

Ekrana gelen dosya ekleme kısmını skip seçeneğiyle geçiyoruz.

 

edu-gov-backlink

Aşağıdaki ekran görüntüsünde uyguladığımız gibi istediğiniz bir üniversiteyi, kategoriyi ve servisi seçerek ilerliyoruz.

 

gov-backlink

 

Aşağıdaki ekran görüntüsünde uyguladığımız gibi web site adresinizi ekliyor bundan sonraki her gelen seçeneğe skip diyerek süreci tamamlıyoruz.

 

web-sitesi-ekle-edu-backlink

 

Edu backlink kazanmak için academia.edu web sitesindeki kayıt sürecimizi tamamlamış oluyoruz. Bizim oluşturmuş olduğumuz örnek profil aşağıdaki gibidir. İsteğe göre geliştirilebilir.

Örnek profil: http://omu.academia.edu/abcd?

ALINTIDIR