E-ticaret nedir? Nasıl Yapılır?

Öncelikle bireysel olarak e ticaret yapacaklar yani ürün satıp ek olarak para kazanacaklar için en önemli nokta ürün tedarikçileri bularak anlaşma yapılmalıdır.Toptan fiyatına ürün alıp piyasadan daha ucuza satarsanız bireysel olarak ek kazanç sağlayabilirsiniz.Örneğin piyasada 25 tl ye satılan bir ürünü siz toptancıdan 10 tl ye aldınız diyelim.Satış rakamınız piyasadan daha ucuz olmalı ki müşteriler sizi tercih etsin.Bireysel olarak satış yapacağınız sitelerin başında sahibinden.com, gittigidiyor, sanalpazar.com, gibi siteleri kullanabilirsiniz.

 

E-ticaret Nasıl Yapılır
E-ticaret esası itibari ile bildiğimiz fiziki ticaret ile aynı kurallara ve yaklaşık ihtiyaçlara sahiptir. Fark olarak bir mağaza yerine bir eticaret sitesine sahip olmalısınız. Ve müşterilerinizle yüzyüze yerine online ulaşmalısınız.

Burada eticaret sitesi tabiki sepete ekleme, ödeme, kargolama, kupon, indirim tanımlama vb. birçok farklı özelliği barındırdığı için piyasada bildiğimiz web sitelerinden farklı bir altyapıya sahiptir. İşte bu özellikleri barındırdığı ve ticari değer taşıdığı için güvenlik de elbette çok önemlidir. İşte bu ihtiyaçlara uygun piyasada sunulan web hizmetlerine eticaret yazılımı, eticaret scripti yada online mağaza yazılımı denilmektedir.

E-ticaret Yazılımı-Scripti Fiyatı ve Seçimi?

Eğer eticaret yazılım paketlerini incelerseniz onlarca özellik ve bu üözelliklerin standart yada opsiyonel sunulmasına göre fiyatların değiştiğini göreceksiniz. Burada önemli olan sizin ihtiyacınız ve bu ihtiyaca uygun güvenilir ve ekonomik paket edinmek. Ücretli yazılımlardan ideasof, projesof, kobimaster,hemenal, imağaza, platin vb. birçok ticari marka bu hizmeti sunmaktadır.

Eğer kendinize site açacaksanız yüzlerce lira vermenize gerek yok. Ücretsi

z eticaret site yazılımı sunan birçok kaynak mevcut. Benim favorim opencart yazılımı.

 

Bu tarz yazılımları birçok sitede bulabilirsiniz.Önemli olan bu işi profesyonelce yapabilecekmisiniz ? Önemli dürüst çalışmak ve karşı tarafı kandırmadan ürün satışı yapmaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

BENZER KONULARIM

“E-ticaret nedir? Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. muzaffer kızıl dedi ki:

    e-ticaret sanılanın aksine daha da zordur. rekabet ortamı çok gelişmiştir çünkü milyonlarca ürünü tek bir site içerisinde sergileme şansınız bulunmaktadır. E-Ticaret sisteminde ürünleri tedarik etmek ve uygun fiyata bulabilmek firmayı bir adım öne taşımaktadır

  2. avşa dedi ki:

    E-ticaret için bu büyük firmalardan ziyade opencart kurun ve modul alın tavsiyemdir.