CRM PROGRAMI BAŞAR BİLİŞİM

CRM PROGRAMI BAŞAR BİLİŞİM

CRM programı müşteri ilişkilerini düzenleyerek , olağan ihtiyaçlara cevap verir ve uygun hizmetlerin işleme alınması adına uygulamaları gerçekleştirir. CRM programı Customer Relationship Management olarak tanımlanmaktadır. Doğru bilgiye ulaşarak teknoloji vasıtasıyla birinci sınıf kaliteye sahip sonuçların elde edilmesini sağlayan CRM programı aynı zamanda doğru mal ile doğru hizmet ve doğru zaman kavramının ön plana çıkmasını desteklemektedir. İşleme alınan CRM uygulamaları firmaların müşteriler ile ilişkilerinin sürmesine kaynaklık ederek olağan müşteri potansiyelinin artması adına çalışmalar düzenlemektedir. CRM programı müşteri ile ilgili olan süreçlerin iyileşmesini sağlayarak destek platformunun ortaya çıkmasını öngörmektedir. Desteklenen stratejiye önem veren bu uygulama kuruluşunuzda çalışan elemanları tüm zorlu süreçlerden kurtararak verimli çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Güncel bilgiye anında sahip olup üstün nitelikler aracılığı ile müşterinin istek ve arzularını gerçekleştiren CRM programı aynı zamanda stratejik destek ile müşteri memnuniyetinin gerçekleşmesini öngörmektedir.

CRM programı karlı müşteri potansiyelini hedef alarak hoşnut eleman platformunun ön plana çıkmasına olanak sağlamaktadır. Kurumsal büyüme adına oldukça önemli adımları arasında öncülüğünü koruyan CRM uygulaması satış sürecini azaltmakta ve potansiyel müşterinin oluşmasını sağlamaktadır. Birimin verimliliği artıran müşteri hizmetleri sadakat kavramının da en üst safhaya çıkmasına olanak tanımaktadır. CRM uygulamasının belli başlı hedefleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi birinci sınıf kaliteye sahip müşteri servisinin gerçekleşerek hızlı ve en doğru cevapların gelmesini sağlamaktadır. CRM programı aynı zamanda ürünlerin sahip olduğu çapraz satışı yükselterek , satış tekliflerinin artmasına öncülük etmektedir. Yeni müşteri bulma ve yaratma hedefi taşıyan CRM programı aynı zamanda müşterinin sahip olduğu kar potansiyelinin de artmasını öngörmektedir.

CRM programları birden fazla modele sahiptir. Operasyonel CRM ilk akla gelen kategoriler arasında yer almaktadır . Operasyonel CRM, tüm iş süreçlerini entegre ederek pazarlama bölümünde çalışan elemanların olağan müşteriyi tek bir fotoğraf halinde görmesini sağlayan otomasyon sistemi olarak tanımlayabiliriz. Analitik CRM ise potansiyel müşterinin artmasını sağlayarak pazarlama hizmetinin sunulmasına olanak tanımaktadır. Paylaşıcı CRM diye adlandırılan program ise tedarikçi, kanal ve müşteri hakkındaki bilgilerin sahip olduğu iş ortakları ile detaylandırılma mantığının ön plana çıkmasına olanak tanımaktadır. CRM programı çapraz satış gücünün meydana gelmesini desteklemektedir.Çapraz satış diye adlandırılan bu kavram birbiri ile ilişkilendirilen hizmetlerin doğru adımlar aracılığı ile müşteriye satılmasını sağlamaktadır. Müşteri bağlılığını esas alan CRM programı aynı zamanda öğreten ilişki, gerçek müşteri değeri, birebir pazarlama, yatırımın sahip olduğu geri dönüşüm, müşterinin stratejik değeri ve müşteri payı kavramlarını değerlendirmektedir. Pareto ilkesini de işleme alan CRM programı firmanın gelirlerini değerlendirmektedir. Pareto ilkesi 80:20 olarak isimlendirilmektedir. Firma ve müşterilerin sağladığı gelirleri incelemeye almaktadır. Detaylı bilgi için http://www.basarbilisim.com/crm-programi adresini ziyaret ediniz.

CRM programı stratejik planlama adına oldukça önemlidir. Avantajları yaşamak ve gerçekçi planlamaların elde etmek adına oldukça önemli olan CRM programı aynı zamanda beklenen getirinin de elde edilmesine olanak tanımaktadır. CRM uygulamasında üst yönetim desteği, değişimin yönetilmesi, teknoloji, doğru çözüm olanakları, esneklik, yatırımın sahip olduğu geri dönüşüm ve stratejik planlama oldukça önemlidir. Sadakat kavramını yükselterek kısa zaman zarfında projelerin yapılandırılmasına öncülük eden CRM programı aracılığı ile sizlerde satışlarınızın gerçekleşmesini sağlayarak proje yönetimini ele alabilirsiniz. CRM uygulaması aynı zamanda müşteri ile satış işleminin gerçekleşmesini sağlayarak entegre edilen rapor planlamasının da ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kalite ve uygun standartlar aracılığı ile işlerin yürütülmesini sağlayan CRM uygulaması ile sizler de olumlu sonuçların kıs

a zaman zarfı içinde elde edilmesini sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için aşağıdaki resme tıklayınız.