Barfiks aleti kapıya nasıl takılır montaj

Barfiks aleti kapıya nasıl takılır montaj

Merhaba Barfiks aleti kapıya nasıl takılır,barfiks aleti kapıya nasıl monte edilir sorunuza cevap arayacagız.

 

Kurulumu oldukça kolaydır. Metal parçaları birbirine monte ediyorsunuz.
Kapıya kesinlikle zarar vermez. Resimde gördüğünüz kırmızı noktalara basınç uygular.Yeşil yere basınç uygulamaz. Bu yüzden kapının pervazı zarar görmez.
Kapıya zarar verir diye korkmayın.

 

iron gym barfiks İron Gym Kapı Barfiksi Kullanımı

 

KESİNLİKLE DUVAR VEYA KAPIYI DELMEYE GEREK DUYMADAN TEK HAREKETLE SPOR YAPMANIN KEYFİNİ ÇIKARTIN HEM BAYANLAR HEM ERKEKLER RAHATLIKLA KULLANABİLİR.

 

Ürünün videolu kurulumu için alttaki resme tıklayınız.Açılan sayfada ürün açıklamalarında barfiks aleti için video mevcuttur.

barfiks aleti kurulumu

barfiks aleti kurulumu

Barfiks aleti kurulumu

Barfiks aleti kurulumu

Barfiks İle Vücut Geliştirme

Barfiks ciddi kuvvet gerektiren bir hareket olduğundan pek tercih edilmez. Özellikle alışık olmayan bünyeler için bu hareket çok zordur. Ancak zor olmasına rağmen sırt kaslarını en iyi çalıştıran egzersiz barfikstir. Kol kasları vücudu taşıyabilecek seviyeye gelinceye kadar barfiks zor gelebilmektedir fakat alıştıktan sonra vücuda kas ve güç olarak geri döner. Avuç içleri içe dönük şekilde barfiks çekilirse biceps kasları çalışır, dışa dönük şekilde ise daha çok sırt kasları çalışır.

Barfiks çekilirken geniş açıdan tutulmalı ve göğse doğru çekilmelidir. Bu şekilde yapılan barfiks hareketinde kanat kasları daha çok uyarılır ve kaslar gelişir. Enseye doğru yapılan barfiks hareketinde ise aşırı zorlama, ense arkasındaki damarlara ve beyne zarar verebilmektedir. Bu sebeple göğse doğru çekilen barfiks hareketi tercih edilmelidir. Ayrıca barfiks hareketleri yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü dikkatsiz yapılan egzersizlerde bel bölgesinde problemler ortaya çıkabilir.

Barfiks hareketinin boy uzatması konusunda ise çeşitli tartışmalar mevcuttur. Barfiks egzersiz

i ile omurga ve vücut esnetildiği için daha uzun görünmeyi ve daha doğru durmayı sağlar. Ayrıca barfiks çekmek vücuttaki kemiklerdeki yer çekimi baskısını büyük ölçüde azalttığı için boy uzamasına katkı sağlar.Barfiks ile vücut geliştirme ciddi anlamda efor gerektirir.

 

 

“Barfiks aleti kapıya nasıl takılır montaj” üzerine 1 yorum

  1. okidoki1905 dedi ki:

    Sanırım barfiks aletlerinin marka ve modeline göre değişiyor.Ben herhalde demir kısmı kısa olanından almışım.Kapının pervazı koptu.Bu tür malzemeleri alanlara tavsiyem biraz kaliteli almanız.