Autodesk AutoCAD 2014

Autodesk AutoCAD 2014 FinaL Full [x86/x64] Program indir

Autodesk AutoCAD 2014

Autodesk AutoCAD 2014

Programın Özellikleri;

AutoCAD 2014 CAD yazılımı, tasarımı daha da ileriye taşır
Autodesk® AutoCAD® yazılımındaki güçlü ve bağlı tasarım araçlarıyla etrafınızdaki dünyayı tasarlayın ve şekillendirin. 3B tasarımlar oluşturun, dokümantasyonu hızlandırın ve buluta bağlanarak tasarımlar üzerinde işbirliği yapıp mobil cihazınızdan onlara erişin.

Autodesk SketchBook Designer
Kullanıcılar artık Autodesk SketchBook Designer for AutoCAD eklentisi ile endüstri standardı illüstrasyon ve fotoğraf manipülasyon yeteneklerini doğrudan AutoCAD iş akışları içerisine entegre edebilirler. Fırçalar, vektör darbeleri ve türlü yaratıcı araçlarla, kullanıcılar farklı kavramsal modeller, illüstrasyonlar, 3B modeller ve diğer görsellerle birlikte çalışabilirler.

Örgü (Mesh) Modelleme
AutoCAD’in sunduğu örgü modelleme araçları, kullanıcıların organik geometrileri heykel yapar gibi kolayca oluşturmalarına yardımcı olur. Prizma, koni, silindir gibi temel örgüler yaratabilir ya da AutoCAD’in sunduğu doğrudan manipülasyon özellikleri ile istedikleri şekli oluşturabilirler. Ayrıca bir örgü yüzeyi ayırabilir ve bunu ekstrüzyon yaparak nesneyi deforme edebilirler. Tasarıma karar verildikten sonra örgü modeller kolaylıkla katı ya da yüzey modellere dönüştürülebilir. Aynı AutoCAD ortamında, kullanıcılar örgü ve katı modeller arasında gidip gelebilirler.

Yüzey Modelleme
AutoCAD’in içerdiği yüzey modelleme araçları ve doğrudan modelleme yetenekleri yüzeyler oluşturmak için gerekli olan eğrilerin kolayca oluşturulmasını sağlar. Yüzey ilişkiselliği sayesinde, bir yüzeyi oluşturan eğri değiştirildiğinde, o yüzey de otomatik olarak güncellenir.

Katı Modelleme
AutoCAD’in sunduğu katı modelleme araçlarıyla, kullanıcılar temel nesnelerden ya da profillerden katı modelleri kolaylıkla oluşturabilirler. Daha sonra model yüzeylerini, kenarlarını ve köşelerini çekiştirerek istedikleri gibi tasarım yapabilirler. AutoCAD’in içerdiği yeni ve güncellenmiş katı modelleme araçları, inanılmaz bir esneklik ve 3B tasarım kontrolü sunar.

Autodesk Inventor Fusion
Autodesk Inventor Fusion profesyonel 3B modellemede yeni bir standart olmaya doğru gidiyor. Bu özel çözüm AutoCAD’in 3B kavramsal tasarım yeteneklerini bir adım ileriye taşımaktadır. Autodesk Inventor Fusion ile her türlü kaynaktan gelen dosyalarkullanılabilir ve modeller düzenlenebilir. Autodesk Inventor Fusion doğrudan modelleyici olduğu için katı ve yüzey modeller ile çalışmak hiç olmadığı kadar hızlı ve kolaydır.

Sezgisel Örgü Yontma
Autodesk SketchBook Designer kullanarak, mimarlar tek bir ortamda bir örgü modeli yontarak oluşturabilir ve ilk eskizleri tanımlayabilirler. Kavramsal taslaklar için bir altlık olabilecek AutoCAD modellerinden yararlanabilirler. Daha sonra bu taslakları boyama darbeleriyle istedikleri gibi dönüştürebilirler. Ürettikleri bu görseli yeniden modelleme ortamına getirebilirler. Kullanıcılar, alternatif olarak AutoCAD’in eğri oluşturma özellikleriyle bu taslağı eğrilere dönüştürebilirler.

Güçlü Yüzey Oluşturma Araçları
Taslak tamamlandıktan sonra AutoCAD ile yüzeylerin oluşturulmasına geçilir. Diyalog kutularından ziyade her şey çizim ekranında olup biter. Böylece mimarlar, enerjilerini ve dikkatlerini tamamen model üzerinde toplayabilirler. Örneğin, yüzeyler arasında süreklilik sağlamak için yüzeyin bitimindeki kontrol noktasına basılır. AutoCAD’in sunduğu Zebra ve eğrilik analizleri ile eğrilerin sürekliliği kolaylıkla kontrol edilebilir.

Eğer bir sorun çıkarsa, yüzey işaretlenir ve istenen değişiklik anında gerçekleştirilir. AutoCAD, otomatik olarak farklı yüzeyler arasındaki ilişkileri çözer ve doğrudan manipülasyona bağlı olarak modeli günceller. Sonuç farklı fikirler deneyebileceğiniz bir özgürlük alanıdır. Mimarımızın, tavanda bir pencere açıklığı yaratmak istediğini varsayalım. Önceden çizilmiş bir elips ile tavanı temsil eden yüzeyi kırpabilir. Yüzey ilişkiselliği özelliklerinin yardımıyla, geometrilerdeki değişim modelin otomatik olarak güncellenmesini sağlar. Ayrıca, yüzey ya da katı modeller üzerine başka nesneler de iz düşürülebilir. Yapılan tüm değişiklikler otomatik olarak izlenir.

Gerçekçilik Eklemek
Tasarıma devam etmeden ya da analizlere geçmeden önce, mimarlar model sunumunu geliştirmek isteyebilirler. Bunu yapmak için, Autodesk SketchBook Designer yazılımına gidilir, katman olarak bir resim yerleştirilir Autodesk SketchBook Designer içindeki eskizin özellikleri fotoğrafa uygulanır. Düzenleyerek, ölçeklendirerek, mimarlar kavramsal tasarım ortamından çıkmadan modelin sunumunu geliştirebilirler.

Modelleri Autodesk Revit Architecture Ortamına Göndermek
Kavramsal tasarım aşamasından sonra mimarlar, modeli Autodesk® Revit® Architecture yazılımına atarak detaylandırmayı sürdürebilirler. Örneğin, kavramsal modelden gelen yüzeyleri farklı mimari nesnelere (duvar gibi) dönüştürebilirler. Kavramsal tasarım aşamasında AutoCAD’in kullanılması mimarlara farklı tasarım fikirlerinin incelenmesi ve denenmesi esnekliğini sunar. Bina tasarımını tamamlamak için bu modeller Autodesk Revit-tabanlı yazılımlara atılır ve tasarım sonuçlandırılır.

Fikirleri Taslak Olarak Çizmek
Tasarımcı öncelikle modeli Inventor’dan AutoCAD ortamına “AEC Exchange” özelliğini kullanarak DWG olarak atar. Sonra, Autodesk SketchBook Designer ile bu katı modeli bir altlık olarak kullanır ve taslağını geliştirmeye başlar. Böylece iç akşamların tasarımını yaptığı gövdeye uygunluğunu görür. Eğer modelde bir değişiklik olursa tasarımcı bu altlığı günceller.
Autodesk SketchBook Designer eklentisi ile taslak çalışmaları tamamlandıktan sonra, güçlü illüstrasyon araçları ile ve boyamalar ile tasarımı geliştirir. Dönüştürme araçlar, tasarımcının istediği geometriyi kolaylıkla elde etmesini sağlar. Autodesk SketchBook Designer ile tanımlanan vektörel serbest form eğriler AutoCAD ortamına aktarılır ve burada 2B nesneler olarak kullanılır.

Eğriler ve Yüzeyler Yaratmak
Taslak tanımlandıktan sonra, oluşan görsel kullanılarak eğriler çizilir. Bu eğriler kontrol noktaları yardımıyla tanımlanabileceği gibi, doğrudan manipülasyon araçlarıyla da kolaylıkla oluşturulabilir. Eğrilerin oluşturulmasından sonra bunlardan yüzeyler tanımlanır. Her bir yüzey oluşturulma biçimiyle ilişkisini korur. Bu ilişkisellik sayesinde AutoCAD, değişiklikleri otomatik olarak izler ve yüzeyleri günceller. Tasarımcılar, AutoCAD’in doğrudan manipülasyon araçlarını kullanarak, bundan sonra, yüzeyler arasındaki sürekliliği kontrol edebilir ve oluşturabilirler.

İmal Edilebilirliği Anlamak
Tasarım tamamlandıktan sonra, tasarımcı bu modelin Inventor içinde kullanılabilmesi için katı bir modele ihtiyaç duyar. Ama önce gövdenin imal edilebilirliği analiz etmek durumundadır. Örneğin bir yüzey sürekliliği sorunu yaşanabilir. “Blend Surface” aracını kullanarak sürekliliği kolayca değiştirebilir ve doğru sürekliliği tanımlayabilir.

3B’nin Ötesine, Sayısal Modellemeye
Tasarımcının elinde artık bir 3B gövde modeli vardır. Ama günümüzde sadece bu yeterli değildir. İmalatçının Autodesk Inventor yazılımıyla 3B’nin ötesine, Sayısal Modelleme’ye geçmesi gerekir. AutoCAD DWG dosyasını Inventor ile açarak tasarımcı gerekli detayları modele ekleyebilir. Şimdi, kavramsal model imalata hazır plastik bir parça durumuna gelmiştir.

AutoCAD 2014 / Yenilikleri
-Tasarım besleme
-Windows 8 desteği
-Canlı haritalar
-Dosya sekmeleri

Sistem gereksinimleri;

Islemci:Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon™ dual-core processor, 3.0 GHz
Ekran Kartı: 1024 x 768 VGA Gerçek Renk
RAM: 2 GB RAM (4 GB recommended)
HDD: 6 GB
Net Framework: .NET Framework 4.0
Tarayıcı: Internet Explorer® 7,0 veya üstü
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8

AUTOCAD 2014 FINAL SURUMU ILE KARSINIZDA

indirmebutonu
Autodesk AutoCAD 2014 32bit:
http://yadi.sk/d/01BfyhbB6gLsv

>

Autodesk AutoCAD 2014 64bit:
http://yadi.sk/d/PoAHhggN6gbdH

Autodesk AutoCAD 2014 Keygen ve Kurulum:
http://yadi.sk/d/30GL1pFp6gO8R

şifre: maxteknoloji.com

 

“Autodesk AutoCAD 2014 FinaL Full [x86/x64] Program indir” üzerine 3 yorum

 1. selcuk dedi ki:

  Çok teşekkür ederim, yandex disk paylaşımlarınızı bekliyoruz.

  1. Max Teknoloji dedi ki:

   Merhaba sitemizdeki paylaşımlar yandex disk üzerindenden paylaşılmaktadır.

 2. harun dedi ki:

  yandex disk paylaşım için teşekkür ederim