Ameliyatsız Yüz Germe ile Gelen Gençlik

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarından bir diğeri ise Thermage yöntemidir. Bu yöntem ile radyofreknslar sayesinde gıdı bölgesindeki, yüz bölgesindeki, bacaklardaki ve hatta kalçadaki sarkmaların bile ameliyatsız bir biçimde yok edilebilmesi mümkündür. Thermage ameliyatsız yüz germe yönteminin en bilinir ve en önemli özelliği ise, tek seans ile istenilen çözümü sağlayabilmesidir. Bu nedenle de diğer uygulamalara oranla daha çok tercih edilmektedir. İşlemin hemen ardından ile hastaların cildinde %15 oranında düzelmeler beklenir ve sağlanır. Ayrıca işlemde arttırılması hedeflenen kolajenler, ancak 2 ay gibi bir süre içerisinde üremeye başlar ve dolayısı ile etkiler yaklaşık 2 ayın sonunda kendini gösterir.

Yüz Gençleştirme amacı ile de tercih edilen bu uygulama genellikle 30 ile 60 yaş aralığındaki kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Yaşa bağlı olarak ciltte meydana gelen sarkmalar ve deformasyon kayıplarının kolaylıkla giderildiği thermage yöntemi ile genç ve taze bir cilde sahip olunabilmektedir. Ancak bu uygulamanın da maalesef uygulanmaması gereken bazı durumları da söz konusudur. Örneğin sürekli kilo alıp veren biri iseniz termage uygulaması önerilmemekte ve yapılmamaktadır. Bunun dışında kalp pili ve işitme cihazı kullanan kişilere de thermage yöntemi uygulanamamaktadır. Yüz gençleştirme alanında önemli bir etkiye sahip olan bu yöntemi hastalar eğer isterlerse bir yıl sonrasında tekrarlayabilmektedir.

Yüz gerdirme dışında daha birçok alanda etkili olan bu harika yöntem, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilmesinde, kol altı bölgesindeki yağlanmaların ve sarkmaların düzeltilmesinde, iç bacak ve iç diz bölgesi gibi özellikle sorunlu olan bu bölgelerin yağlanmalarının azaltılmasında ve sarkmaları varsa düzeltilmesinde de kullanılabilmektedir. Kısacası sadede yüz gerdirme olarak kısıtlanmaması gereken yöntem, aklınıza gelebilecek her türlü sarkmalar için tercih edilebilmektedir. Kısacası ameliyatsız bir biçimde dilediğiniz güzelliğe ve gergin bir cilde kavuşabilmeniz thermage uygulaması sayesinde artık mümkün. Ancak siz siz olun mutlaka uzman hekimleri eşliğinde ve referansları olan kaliteli kuruluşlarda bu tür uygulamaları yaptırın.