Alexa düşürme( yükselme ) yöntemleri

Merhaba alexa düşürme yöntemleri ve teknikleri nasıl yapılır ? Alexa 1996 yılında kurulmuş olup web sitelerini analiz eden bir araçtır. Bu araç web sayfalarını çeşitli kriterlere göre analiz eder ve hizmet vermiş olduğu ülkede ki sıralamasını belirler. Belirlemiş olduğu bu sıralamayı hem global hemde ülke bazlı olarak sergiler. Geçmiş dönemlerde ziyaretçiyi baz alan alexa günümüzde hem ziyaretçi hem bölgesel backlink kaynaklarını dikkate almaktadır.

Yani öncesinde hangi ülkeden ziyaretçi alıyorsanız o ülke değerleriniz iyileşmekteydi. Şimdi sadece ziyaretçi değil bölgesel backlink kaynakları da almanız gerekmektedir. Yani alexa sıralamanızın Türkiye değerlerinin iyileşmesini istiyorsanız Türkçe içeriğe sahip Türk sunucularında barınan sitelerden backlink kaynaklarına sahip olmanız gerekmektedir.

Alexa değerinizi düşürmek yani iyileştirmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.
Bölgesel backlink kaynaklarına sahip olmanız alexa değerinin düşmesi konusunda faydalı olur.Alexa toolbar kullanmanız web sayfanızın alexa değerinin düşmesi konusunda faydalı olur.

Alexa Rank Widget kullanmanız alexa değerinin düşmesi konusunda faydalı olur. Alexa Rank Widget indirmek için alexa.com/siteowners/widgets linkini kullanabilirsiniz.
Bol bol içerik girmeniz ve Türkçe sosyal imleme sitelerini tercih etmeniz alexa düşürme konusunda etkili olurlar. ALINTIDIR