Yeni YouTube hazır, ama…

Teknoloji OmerFaruk 516

Windows Phone için yeni YouTube hazır, ama…

Yılan hikayesine dönen YouTube uygulaması güncellendi. Tabi buna güncelleme denebilirse…

Yeni YouTube hazır, ama...

Yeni YouTube hazır, ama…

Microsoft, Windows Phone’daki YouTube uygulamasını güncelleyerek onu tekrar çalışır hale getirdi. Bugüne dek Google’ın pek hoşuna gitmeyen uygulama, yine YouTube’un HTML5 tabanlı mobil web sitesini gösteriyor.

Microsoft, YouTube için geliştirdiği ilk uygulamayı Mayıs ayında yayınlamıştı. Ancak Windows Phone’u desteklemeyi düşünmeyen Google, uygulamanın Windows Phone Store’dan kaldırılmasını talep etmişti. Kaldırıldıktan sonra yenilenen uygulamada birkaç değişiklik olsa da yine Google’ın reklam ilkeleri yerine getirilmiyordu. Dolayısıyla Google, Windows Phone’daki YouTube’u yine engellemişti.

Google ile Microsoft’un ortaklaşa yeni bir YouTube uygulaması yapacakları da birkaç aydır konuşuluyordu. Ancak Microsoft, Google ile uğra

mayı bırakıp yine YouTube işlevlerini temel olarak yerine getiren bir uygulamaya yayınlamayı tercih etmiş görünüyor. Yeni uygulama, YouTube’un mobil web sitesindekinden farklı bir işlev sunmuyor, yani aslında uygulama listenizde YouTube’un web sitesine bir kısayol olarak yer ediniyor.

Gelişmeler gösteriyor ki Google’ın API’larını kullanan bir YouTube uygulaması, çok yakın bir gelecekte Windows Phone’a gelmeyecek…

Sosyal Ağlarda Paylaş

{OmerFaruk}

MERHABA AŞAĞIDAKİ BUTONLARA BASARAK SAYFALARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tatamizemin.com Seo