Yakıt Tasarrufu İçin Petek Temizliği Yaptırın

Tanıtım Yazıları Max Teknoloji 439

Yakıt tasarrufu için petek temizliği yaptırın kombi ve petek temizliğinin kimyasal ve makine dışında yapıldığı yöntemler kısa süre sonra alacağınız randımanın düşmesine neden olacağından, en sağlıklı kombi ve petek temizleme yöntemi kimyasal ve makine ile yapılan temizliktir. 


Petek temizliği , tesisatınız ve petekleriniz yeni ise ilk 5 yıl bu durum size sorun yaşatmayacaktır. Tabi bu 5 yıllık süre tesisatın yapımında kullanılan malzeme ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Oksijen bariyerli tesisatların 5 yıl süre ile sorunsuz şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Ekstra koruyucu özelliği olmayan tesisatlar için bu süre daha da aşağılara çekilebilir. Eğer ısıtma sisteminiz doğal gazdan önce kömür veya mazotlu kazanlar ile sağlanıyorsa ve daha sonra doğal gaza geçilmişse mutlaka tesisat temizliği yapılmalıdır. Merkezi sistemlerde bu durum biraz daha farklıdır. Suyun katılaşması ve kireçlenme sayesinde boru çaplarının küçülmesi yakılan yakıttan daha az ısı enerjisi almanıza neden olur ve merkezi sistemler devamlı kullanıldığı için bu durumun gerçekleşmesi daha hızlı bir süreci beraberinde getirir. Bu yüzden ısı kaybı ve olası tıkanıklık sorunları için mutlaka petek ve tesisat temizliğini göz ardı etmeyin, ısı kaybı uzun vadede yaptıracağınız tesisat temizliğinden fazlası ile maliyetli olacaktır.Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır sorusun cevabı metal aksamlı olması ve şebeke suyunun içerisinde bulunan kireç tesisatınızın zamanla tıkanmasına veya içerisinde bulunan suyun kireç sayesinde katılaşmasına neden olur, zamanla borunun etrafını kaplayan bu kireç tesisattan aldığınız ısı performansını olumsuz yönde etkileyeceği gibi yakıt tasarrufu açısından maliyeti yükseltecektir. %30 gibi oranlara tekamül eden bu performans kaybı; senelik olarak hesaba vurulduğunda, azımsanmayacak rakamlara denk gelmektedir. Peteklerinizin çoğu zaman yarı ısınma ve tam ısınmama problemleri tam olarak bu bahsettiğimiz sorunun kaynaklanmasından ötürü meydana gelmektedir. Ayrıca kimyasal ve makine yöntemi dışında yapılan temizlik işlemleri, peteklerinizin sökülmesine neden olacağından, bu durum firmaların verdiği garantiyi bozma gibi durumlara sebebiyet verecek ve olası bir arıza durumunda garanti kapsamı dışında kalacaktır. Petek temizliği fiyatlarıbakımındanda en uygun servisi vermekte olan firmamız sizlere memnuniyeti sunuyor.

Bazı firmalar tazyikli su ile bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu hem peteklerinizin sökülmesine neden olacağından garanti kapsamı dışında kalmanıza; hem de tesisatın içi oksijen ile temas edeceğinden oksitlenme sorununun meydana gelmesine neden olacaktır. Oksitlenme (paslanma) sorunu, kireç ile birleşince daha vahim durumlar meydana gelmektedir. Bu yüzden bu yöntemle yapılan kombi ve petek tesisatı temizliği sağlıklı değildir. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Max Teknoloji {Max Teknoloji}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tatamizemin.com Seo