WordPress Canlı Destek Eklentisi

WordPress Eklenti Ayarları Max Teknoloji 1.125

WordPress Canlı Destek Eklentisi

WordPress altyapısıyla oluşturulan siteleriniz için sağ yada sol alt köşede bir canlı chat yada destek bölümü olması hoşunuza gitmez miydi? Bu sistem özellikle ticari faaliyet gösteren web siteleri için çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Nitekim sitede gezen kullanıcı aklına takılan herhangi bir sorunla alakalı site yöneticisini aramak yada mail atmak yerine canlı olarak konuşmak ve yardım almayı tercih edecektir. Sizin için de bir yandan telefon trafiği diğer yandan mail yoluyla sorulan soruları cevaplama zahmetiniz azalmış olacak.

Hangi Eklentileri Tercih Etmeliyim?

Bunu kesin olarak söylemek zor ancak birçok web sitenin kullandığı ortak live chat programlarına bakarak bir sonuca varmak mümkün olabilir. Örneğin benim birçok sitede dikkatimi çeken bir canlı destek programı var. Zopim, bu konuda iyi iş görebilir.

WordPress Zopim Canlı Destek Eklentisi Kurulumu

Eklentiyi buraya tıklayarak sağ kısımda bulunan Download butonu ile indirin. İndirdiğiniz rar dosyasını klasör olarak çıkartıp, ftp ile plugins klasörüne yollayın. Dosyalar yüklendikten sonra admin panelinizden Eklentiler menüsüne girerek zopim’i etkinleştirin. Etkileştirdikten sonra sol menüye Zopim Chat olarak yeni bir menü geldiğini göreceksiniz, bunun alt menüsünden Account Setup kısmını tıklayın.

zopim-chat-kurulumu

 

Açılan sayfada Mail adresiniz şifrenizi girerek giriş yapın, eğer kaydınız yoksa “Sign Up” ile yeni kayıt yapınız. Yeni kayıt yaptıysanız kayıt esnasında verdiğiniz mail adresini kontrol ederek üyeliğinizi onaylayın, burada sizden şifre belirlemeniz istenecek, şifrenizi belirleyin. İleri butonlarına bastığınızda size sitenize eklemeniz için bir kod verecek. Bu kodu admin panelinde Account Setup kısmına girerek orada bulunan boşluğa girin ve onaylayın. Şimdi sitemize girdiğimizde sağ alt köşede “Mesaj Bırakın” yazan bir kutucuk ve üzerine tıkladığınızda ise iletişim kurmak için bir form görünecek. Formu güncellemek için admin sol menüden Zopim Chat >> Customize >> Appearance kısmına girin. Burada güncellemenizi yapabilir ve sağ tarafta görülen önizleme ile değişiklikleri görebilirsiniz.

zopim-chat-kurulumu-2

 

Resmin üzerine tıkladığınızda seçenekleri görebilirsiniz, önizlemeyi hemen yanına koyarak göstermek istedik. Canlı desteği sol tarafa almak için “Widget Position” >> Left olmalı. Canlı destek kutunuzun boyutu için “Window Size” >> kısmından Küçük – orta yada büyük kısmını seçin. Ayarlarınızı kaydetmek için sayfa altında bulunan Save Changeskısmını tıklayın.

Başka Hangi Eklentileri Kullanabilirim?

Zopim dışında kullanabileceğiniz farklı eklentilerde mevcut.

http://wordpress.org/plugins/clickdesk-live-support-chat-plugin/

http://wordpress.org/plugins/my-live-chat-for-wp/

http://wordpress.org/plugins/flexytalk-widget/screenshots/

p>

http://wordpress.org/plugins/the-casengo-chat-widget/

http://wordpress.org/plugins/vivocha-activation-tool/screenshots/

http://wordpress.org/plugins/clickdesk-live-support-chat-plugin/screenshots/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Max Teknoloji {Max Teknoloji}

“WordPress Canlı Destek Eklentisi” üzerine 4 yorum

 1. Mehmet Gümüş dedi ki:

  Seo ve tema blogları için canlı destek sistemi önemli.Tabi ki her bloga uygulamak için gereksiz bir durum.

 2. ruhkanseri dedi ki:

  daha önce neden aklıma gelmedi ki 🙂 heyecanlandım şimdi hemen bir kaçını deneyeyim. ekşın olur hem bloga girenler hemen yazarlar

 3. seo dedi ki:

  Çok yararlı paylaşımlarda bulunuyorsunuz çok teşekkür ederim

 4. tolga dedi ki:

  bir süredir aradığım bir eklenti yeni bir e ticaret sitesi kuracaktım çok işime yaradı teşekkürler 🙂 Bu tür yararlı eklentilerin devamını bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tatamizemin.com Seo