Ücretsiz wp video videoblog teması

vBulletin Temaları Max Teknoloji 579

Forumlarda denk geldiğim full çalışan video teması paylaşıyoruz.Yandex diske attığımız için virüs taramasından otomatik olarak kontrol edilerek size sunulmaktadır.İyi çalışmalar dileriz.

Tema özellikleri

Yönetilebilir 2 adet menü var üst menü ve alt menü isimleriyle header ve footerde.Temanın admin paneli mevcut bu panel yardımı ile bütün alanları yönetebiliyorsunuz. Reklam alanları, sosyal medya linkleri, footer sayaç alanı vs.Temanın widget desteğide mevcut. Xhtml yapısı Valid değerlerde, kullanılan pagenavi style eklentisi hariç Css değerleride valid.Temayı isterseniz video sitesi isterseniz dizi film sitesi olarak kullanabilirsiniz. <!–nextpage–> ile part sistemi temanın yapısında mevcut.
Temada footer link zorunluluğu var Blogizma’nın linki mevcut ve kaldırma şansınız yok. Fonksiyon dosyası şifrelidir. Diğer dosyalar tamamen açık kaynak.Temanın kurulumu ve ayarlarında ulaşabiliriniz.

.zip ve .rar şifreleri :  blogizma.org

 

demo   indir

 

Ücretsiz olarak dağıtılan VideoBlog temasının kurulumu ve ayarları hakkında detaylı bilgileri bu konuda bulabilirsiniz.Temanın .zip dosyasında çıkan dizinleri ftp’de wp-contect klasörüne yükledikten sonra Görünüm – Temalar menüsünden temayı aktif etmeniz gereklidir.

Tema aktif edildikten sonra sıra geldi eklenti ve tema ayarlarına. Tema ayarlarına ulaşmak için admin panelde sol menüde en altta bulunan VideoBlog linkine tıklıyoruz.

Karşımıza gelen sayfada öncelikle sosyal medya linklerini ayarlamamız gerekli. Sonrasında reklam alanları ve boyutları şeklinde açıklamaları mevcut kendinize göre bu alanları dolduruyorsunuz. Facebook linkine eklediğiniz sayfa video içinde Facebook’ta beğen alanına otomatik olarak gelecektir.

Eklenti ayarlarınıda kısaca anlatalım.
3 eklenti kullandık temanın yapısı için düzenleyeceğimiz ilk eklenti Wp-postviews eklentisi. Eklentinin ayarları sayfasına giriyoruz ve aşağıda ki resim ile aynı şekilde ayarlıyorsunuz.

Bu ayarı yaptıktan sonra Wp-pagenavi ve PageNavi Style eklentisi kendi zevklerinize göre ayarlanabilir o kısımlarda özgürsünüz.

Video Ekleme Dikkat edilecek hususlar:
1. Video embed kodları genişlik olarak 480px yükseklik olarak 390px geçmemelidir. Görünüm bozulmaması için.
2. Eğer dizi, film gibi içerikler ekliyorsanız her parçadan sonra <!–nextpage–> kullanmalısınız.
3. Video için resim ekleme alanı yazı ekranının altındadır. Özel değerler kısmına video resmi url’sini eklemeniz yeterlidir. Başında muhakkak htpp:// olmalıdır.

Son olarak anasayfada 3 adet 468×60 reklam alanı var bunların sorunsuz olarak görüntülenmesi için Genel ayarlar sekmesinde anasayfada gösterilecek yazı adeti 28 olmalıdır.

Reklam alanları kullanmak istemiyorsanız index.php dosyasında

PHP- Kodu:

<!– Reklam alanları olmasın istiyorsaniz buradan sonrası –>
<?php if ($count == 9) : ?>
<div class=”anasayfareklam”><div class=”kodu”>
<?php  global $default_au; $au = get_option(‘au’); if ($au === false) $au=  $default_au; $au = (stripslashes($au)); ?><?php echo $au;  ?></div></div>
<?php endif; $count++; ?>
<?php if ($count == 34) : ?>
<div class=”anasayfareklam”><div class=”kodu”>
<?php  global $default_ao; $ao = get_option(‘ao’); if ($ao === false) $ao=  $default_ao; $ao = (stripslashes($ao)); ?><?php echo $ao;  ?></div></div>
<?php endif; $count++; ?>
<?php if ($count == 59) : ?>
<div class=”anasayfareklam”><div class=”kodu”>
<?php  global $default_aa; $aa = get_option(‘aa’); if ($aa === false) $aa=  $default_aa; $aa = (stripslashes($aa)); ?><?php echo $aa;  ?></div></div>
<?php endif; $count++; ?>
<!– Reklam alanları olmasın istiyorsanız buraya kadar silin –>

bu kodları silerseniz

reklam alanları kalkmış olur.

Kurulum ve kullanım hakkında bilmeniz gerekenler bunlar Menü yönetimi vs. anlatma gereği duymuyorum bilmeyen arkadaşlarımız olursa onlarıda kısaca ele alırız.

İyi günlerde kullanın.
Blogizma

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Max Teknoloji {Max Teknoloji}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tatamizemin.com Seo